• تحصیل
 • سوئد
 • قبرس
 • سوئد
 • سوئد
 • دال
 • سوئد 2

 

BTH

BTHیا blenkinge institute of Technoloty، تمرکز فوق العاده ای روی دیجیتال سازی جوامع و توسعه پایدار دارد.

وظیفه bth، این است که مشارکت گسترده ای با توسعه پایدار جامعه داشته باشد و این کار را با استفاده از افزایش تحصیلات و تعالیم، گسترش ارتقا و نوآوری انجام می دهد.

ما ، فرایندهای آموزشی و تحقیقاتی را در سطح بالای بین المللی در BTH ارائه می دهیم و متمرکز روی روش های گسترده فناوری اطلاعات و دیگر موضوعات اقتصاد مهندسی و صنعتی هستیم که برنامه ریزی های فوق العاده ای نیاز داشته و برای طراحی و علوم بهداشتی ، به بهترین نحو کاربرد دارد.

سرمایه گذاری BTH به صورت تخصصی روی برنامه های پژوهش محور با کیفیت بالا بوده و سطح علمی و پژوهشی دانشجو را تا حد گسترده ای ارتقا می بخشد. نوآوری، کارآفرینی و توسعه پایدار ، در صدر تمام برنامه های موسسه BTH است. ما روی آینده دانشجویان متمرکز هستیم و برنامه ها و دوره های پژوهشی را به آنها ارائه می دهیم تا آن ها را برای مقابله با چالش های اجتماعی آماده نماید.

هدف از این تحقیق و پژوهش، این است که دانشجویان در چالش های اجتماعی کوتاه مدت و بلند مدت شرکت نمایند. کارکنان آموزشی موسسه bth قادر هستند تا فعالیت های تحقیقاتی خود را برای دانشجویان مقطع کارشناسی نیز ادامه دهند.

در موسسهBTH، فعالیت دانشجویان با فعالیت های واقعی زندگی در هم آمیخته است.

دانشجویان موسسه BTHآماده هستند تا در دوره پژوهش محور و دانشجو محور، شرکت کنند و ارتباطات واضح و روشنی با جامعه آینده داشته باشند و به این ترتیب قادر هستند تا روش های خلاقانه، استقلال و نوآوری و کارآفرینی را با تاکید هرچه بیشتر در جامعه پیاده سازی نمایند.

هدف موسسه bth از ارائه این دوره ها و برنامه ها این است که موقعیت های سازمان دهی شده به دانشجویان ارائه شود و دانشجویان قادر باشند تا در زمینه های تحقیقاتی گسترده تری شرکت نمایند. تمرکز ما تنها روی دانشجویان نیست بلکه بسیاری از دوره ها در این موسسه وجود دارند که برای افرادی غیر از دانشجو نیز ارائه می گردند. بنابراین ، تعداد زیادی از دوره ها و برنامه ها ، کاملا پروژه محور بوده و به زندگی واقعی افراد گره خورده است و بنابراین دانشجویان قادر خواهند بود صنعت و زندگی را در هم بیامیزند و به بهترین شیوه فعالیت های خود را ادامه دهند. در این راهکار، دانشجویان نگرش های خود را نسبت به آینده حرفه ای خود گسترش می دهند و بنابراین دانشگاه قادر خواهد بود تا آینده بالقوه روشنی برای دانشجویان پدید آورد و دانشجویان در طول دوره تحصیل خود ، با خیال آسوده به فعالیت های تحصیلی و پژوهشی خود ادامه خواهند داد و از ادامه مسیر تحصیل هراسی نخواهند داشت.

دانشجویان در موسسه BTH می توانند  در بخشی از محیط بین المللی دانشگاه فعالیت کنند و موقعیت فوق العاده ای برای شبکه های جهانی و توسعه آن ها در آینده پدید آورند.

موسسه BTH ، امروزه تبدیل به یک دانشگاه بسیار کوچک شده است. دانشجویان این دانشگاه ، یکدیگر را به خوبی می شناسند و می توانند گروه های مطالعاتی کوچک تشکیل دهند و با یکدیگر به تعامل و کسب دانش وتجربه بپردازند. دانشجویان در دانشگاه BTH به راحتی می توانند با مربیان و دیگر کارکنان دانشگاه در ارتباط باشند و بنابراین محیط بسیار امن و جذابی برای دانشجویان و کلیه کارکنان دانشگاه فراهم آورده شده است که در کنار هم می توانند به بهترین نحو فعالیت های حرفه ای خود را دنبال کنند.

در دانشگاه BTH، حدود 5400 دانشجو ثبت نام کرده اند که در این میان تقریبا 560 دانشجو ، از جمله دانشجویان بین المللی بوده اند و 19 برنامه در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ارائه شده و 11 برنامه مخصوص دوره کارشناسی ارشد می باشد.

شایان ذکر است که در میان دانشجویان دانشگاه BTH، تنها 36 درصد از دانشجویان خانم هستند.

یکی از رسالت های مهم دانشگاه BTH تحقیق و توسعه برای بیان راه حل هایی در خصوص چالش های اجتماعی است.

روش های تحقیقاتی دانشگاه BTH ، روش های بسیار موثر و کارامدی است و یافته های ما بیان گر مشارکت دانش و اطلاعات و نوآوری با یکدیگر و حل چالش های پیش رو در جوامع است و این موارد، از جمله اهداف بسیار مهم و بلند مدت دانشگاه BTH محسوب می گردند.

تحقیقات دانشگاه BTH در دو دانشکده بیشتر انجام می گیرد . این دو دانشکده در زمینه های مهندسی، فناوری اطلاعات، برنامه ریزی درسی، اقتصاد صنعتی ، طراحی و بهداشت حرفه ای بیشتر متمرکز می باشند.

علی رغم کوچک بودن این دانشگاه، ولی دانشگاه BTH دوره ها و زمینه های تحقیقاتی گسترده ای دارد. امروزه ، دوره های مطالعاتی تحقیقاتی برای بیش تر از یک سوم فعالیت های ما ارائه می گردند و می توانیم شاهد افزایش موقعیت های مطالعاتی در این دانشگاه باشیم.

ما روش های تحقیقاتی گسترده ای را در زمینه های متفاوت ارائه می دهیم و در تلاش هستیم تا تحقیقات فناوری اطلاعاتی را در رهیافت های متفاوت و با چشم اندازهای گسترده دنبال نماییم.

تحقیقات انجام شده در دانشگاه BTH مشارکت گسترده ای با دوره های تجاری وصنعتی موجود در جوامع دارد و همیشه تمرکز روشن آن را می توانیم در دستاوردهای صنعتی دانشجویان این دانشگاه، ملاحظه نماییم بنابراین می توانیم به صورت کاملا چالش برانگیز با مباحث موجود در جوامع روبه رو شویم و با مشارکت بین دانشگاه و دانشجو به بهترین نتایج دست یابیم.

در سطح گسترده و پیشرفته دکترا در این دانشگاه، 45 استاد حرفه ای  وجود دارند و 115 دانشجوی دکترا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و 10 برنامه مخصوص دوره دکترا در این دانشگاه برگزار می گردد.

موقعیت های تحقیقاتی فوق العاده در زمینه های متفاوت

در دانشگاه BTH، سه روش تحقیقاتی گسترده وجود دارد که با بودجه ی حاصل از موسسه دانش وفناوری، تامین گردیده و به کار خود ادامه می دهد که در ذیل به آن می پردازیم:

-    تمرکز دانشگاه BTH بیشتر روی تخصیص و ایجاد منابع در سیستم های کارامد بوده و برای تحلیل مقادیر بزرگ داده به کار برده می شود. این روش های تحقیقاتی با مشارکت گسترده شرکت هایی مثل اریکسون، تلنور و فناوری های موبایل سونی، انجام می گیرد.

-    محیط های دیگر تحقیقاتی، متمرکز روی تولید روش های دیجیتال و ابزارهایی است که برای ارتقا به نسل بعد به کار گرفته شده و تولیدات توسعه پایدار را در عرصه صنعتی به ظهور می رساند. روش های تحقیقاتی ما، با مشارکت فوق العاده ای با شرکت هایی مثل ولوو، تترا پاک و موسسه هوافضای GKN انجام می گیرد.

-    سومین تمرکز ما روی گسترش روش های کارآمد جدید و روش هایی است که برای شرکت هایی سوئدی بنیان گذاری شده است. این روش ها، با هدف ارتقاء نرم افزارهای آینده و همچنین توسعه های پایدار در زمینه های رقابتی، فعالیت شایان توجهی را ارائه می دهند. روش های تحقیقاتی در این دانشگاه با همکاری و پشتیبانی اریکسون، سونی ، شرکت تلیا ، هندلسبانکون، سوئد بانک ، ماکسکامپتن، مدیریت تولید تولپاگورنی و QTEMA و فورتنکس، قابل انجام می باشند.

علاوه بر همه این ها، BTH یک پروژه تحقیقاتی بسیار قوی محسوب می شود و بر اساس فعالیت های دانش محور به کار خود ادامه می دهد. این پروژه با همکاری شرکت های بزرگ صنعتی جهان، فعالیت  می کند.

در بسیاری از مدارس نیاز است که دانشجو به فعالیت های صنعتی خود ادامه دهد و با نگرش پیشرفت رقابت نرم افزاری، تحقیق و توسعه نماید.

BTH فعالیت های حرفه ای خود را در زمینه های مهندسی به صورت کاملا تخصصی دنبال می کند و متمرکز روی تحقیقات صنعتی و توسعه پایدار در مهندسی نرم افزار می باشد. هدف از این فعالیت ها و الزامات صنعتی، گسترش تخصص ها و همچنین امکان معرفی تحقیقات اعمالی در صنعت است. دانشجویان مقطع دکترا، به صورت موازی با تحصیل خود، کار هم می کنند و موقعیت تمرکز روی فعالیت های رقابتی خود و گسترش ایده های جدید را نیز دارند.

محیط بین المللی حاکم بر دانشگاه BTH

BTH یک محیط بین المللی را ارائه می دهد و فضای بازی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید شبکه صنعتی خود را در آن فضا گسترش دهید. امروزه چندین مشارکت بین المللی در دانشگاه ها مشاهده می شود که هم در زمینه تعلیم و تربیت و هم در زمینه روش های تحقیقاتی به کار و فعالیت های خود ادامه می دهند.

BTH، 30 شرکت مشارکتی با موسسات تحصیلات عالی در اروپا دارند و 30 شرکت مشارکتی با موسسات تحصیلات عالی خارج از اروپا، فعالیت می کنند. به این معنا که توافقات موجود با دانشگاه های سطح جهان، به بهترین نحو با این دانشگاه منعقد می گردد. در دانشگاه BTH ، 560 دانشجوی بین المللی تحصیل می کنند که در سال جاری در BTH ثبت نام نموده اند.

محیط مطالعاتی دانشگاه BTH

تمام کمپ ها و محوطه های دانشجویی دانشگاه BTH ، در کنار دریا واقع شده اند و فضای ویژه و جذابی را برای دانشجویان به ارمغان آورده اند.

کمپ ها و محیط های مطالعاتی دانشگاه BTH ، دارای سالن ها و فضاهای مخصوص سخنرانی و همچنین کتابخانه های جذابی هستند و در این فضاها ، رستوران ها، کافه ، خانه های دانشجویی ، انجمن های دانشجویی نیز واقع گردیده و دانشجویان امکان شنا در رودخانه را نیز دارند. به عبارت دیگر، محیط جذاب و الهام بخشی برای تحصیل و مطالعه در دانشگاه BTHفراهم گردیده است.

همه دوره ها و برنامه های ارائه شده در دانشگاهBTH در زمینه های مهندسی، فناوری اطلاعات، برنامه ریزی های موقعیتی، اقتصاد صنعتی، طراحی و علوم مربوط به بهداشت می باشند که در کمپ های اصلی دانشگاه BTH ارائه گردیده اند. این کمپ ها و محوطه ها، در مرکز چارک بلو ساینس واقع شده اند. یک شبکه تجاری گسترده در زمینه های فناوری ارتباطات و صنعت مخابرات وجود دارد که امکان مشارکت با تحقیقات و تعلیم و تربیت را برای دانشجویان فراهم می آورد.

بسیاری از برنامه های تحصیلی دانشگاه BTH با استفاده از رسانه های دیجیتال ارائه می گردند و صنایع دیجیتال در این دانشگاه جایگاه ویژه و منحصر به فردی دارند.

دانشگاه BTH در زمینه های بین المللی نیز بسیار فعالیت بوده و تمرکز فوق العاده ای روی فناوری اطلاعات و نوآوری و رشد و توسعه پایدار دارند.

ما به انجام روش های تحقیق و توسعه در سطوح بالای بین المللی می پردازیم و متمرکز روی موضوعاتی مثل مهندسی ، اقتصاد صنعتی، طراحی و برنامه ریزی و علوم بهداشت می باشد.

تمرکز اصلی ما در دانشگاه BTH روی آینده دانشجویان است و دوره ها و برنامه های مطالعاتی گسترده ای را برای آماده سازی دانشجویان به چالش های علمی ارائه می دهیم. هدف از تحقیق ما این است که راهکارهای ابداعی را در زمینه های جدید و نوین ارائه کنیم و در تلاش باشیم تا همواره در صدر دانشگاه های جهان به فعالیت های علمی و تحقیقاتی خود ادامه دهیم.

در تمام فعالیت های ما، ما به برجسته سازی نوآوری و توسعه های پایدار با در نظر گرفتن همکاری و تبادل صنعت و جامعه می پردازیم.

توافقات دانشگاه BTH

BTH به طور تقریبی 70 شرکت مشارکتی با موسسات تحصیلات عالی در اروپا و 30 شرکت مشارکتی با موسسات تحصیلات عالی در خارج از اروپا دارد. به عبارتی، در این دانشگاه ، توافقات فوق العاده ای با دانشگاه های سراسر جهان منعقد گردیده است.

تبادلات مطالعاتی

BTH محیط چند فرهنگی و بین المللی الهام بخشی را به دانشجویان ارائه می دهد و فضای بسیار بازی را برای دانشجویان فراهم می آورد که به دانشجویان کمک می کند تا شبکه مطالعاتی خود را به همان صورتی که دوست دارند بسازند. امروزه، چندین موسسه مشارکتی بین المللی وجود دارد که هم در زمینه تعلیم و تربیت و هم در زمینه تحقیقاتی به فعالیت مثمر ثمر خود ادامه می دهند.

هر ساله موسسه تحصیلات عالی BTH پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به Karkskrona است.

اپلای کردن برای فعالیت های مطالعاتی در دانشگاه BTH

هرساله ، موسسه تحصیلات عالی دانشگاه BTH پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به Karlskrona  است. رایج ترین راهکار تبادل اطلاعاتی و تبادل مطالعاتی با دانشگاه های دیگر ، این است که دانشجویان برای  یک ترم تحصیلی یا دو ترم تحصیلی، اقدام به ارائه درخواست نامه نمایند ولی توافقات زیادی نیز وجود دارد که امکان تبادل اطلاعات را با دانشجویان دانشگاه BTH فراهم نموده و دانشجویان می توانند به مدت دو سال در دانشگاه BTH به تبادل دانش واطلاعات بپردازند.

در صورتی که تمایل دارید در دانشگاه BTH به تحصیلات خود ادامه می دهید، شما می بایست در دپارتمانی اقدام به تحصیل کرده باشید که شرایط پذیرش توافقات دو جانبه با BTH را داشته باشد. در صورتی که دپارتمان تحصیلی شما فاقد چنین توافق نامه ای باشد، شما امکان اپلای برای BTH در زمینه های مطالعات دانشجویی نخواهید داشت.

اولین مرحله برای تماس با دایره بین المللی دانشگاه BTH این است که از دانشگاه یا دانشکده محل تحصیل خود به سمت اداره بین المللی محل سکونتتان ارجاع داده شوید و درخواست نامه را به آدرس ایمیل in.exchange@bth.se ارسال نمایید. اطلاعاتی که باید ثبت کنید شامل موارد زیر می شوند:

-        نام دانشجو

-        تاریخ تولد

-        ملیت

-        رشته تحصیلی

-        سطح تحصیل ( کارشناسی یا کارشناسی ارشد)

-        تمایل دارید چه مدت زمانی به تبادل مطالعاتی با دانشگاه bth بپردازید.

-        آدرس پستی

برنامه ی مربوط به ارسال اطلاعات به دانشگاه

ترم تحصیلی پاییز سال 2020       15 مارس – 1 می

سال تحصیلی 2020/2021      15 مارس – 1 می

ترم تحصیلی بهار          1 اکتبر – 15 نوامبر

دیگر برنامه های تبادل مطالعاتی

ترم تحصیلی پاییز 2020          1 مارس – 1 آوریل

سال تحصیلی 2020/ 2021          1 مارس  - 1 آوریل

ترم تحصیلی بهار                1 سپتامبر – 1 اکتبر

در زمانی که شما از دانشکده محل تحصیل خود، اقدام به ثبت نام در واحد بین الملل دانشگاه BTH می نمایید، می بایست در نظر داشته باشید که شما یک پروسه آنلاین را طی خواهید کرد که می بایست در این پروسه کلیه فعالیت های دانشجویی خود را که تاکنون داشته اید، به صورت کامل شرح دهید.

برای برنامه های آنلاین شما می بایست آمادگی کامل داشته باشید و اسناد و مدارک را پیش از این آماده نمایید. اسناد و مدارک مورد نیاز شما در ذیل آورده شده است:

-    نسخه ای از مستندات شامل تمامی تحصیلات پیشین دانشگاهی شما ( که همه می بایست به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند – درصورتی که زبان رسمی شما انگلیسی نیست.-)

-        توافقات آموزشی و رضایت تحصیلی ( با امضای دانشگاه محل تحصیل شما)

-        نامه معرفی از سمت دانشگاه محل تحصیل پیشین شما

-        رزومه تحصیلی شما

-        یک کپی از پاسپورت

دانشگاه BTH نیازی به اعتبار سنجی سطح زبان انگلیسی شما ندارد. ولی انتظار می رود که همه دانشجویان بین المللی، حداقلی از دانش زبان انگلیسی را بدانند تا بتوانند فعالیت های روزمره خود را به بهترین نحو در دانشگاه BTH دنبال نمایند و قادر باشند در سمینارها، سخنرانی ها، گروه های کاری، انجمن ها و آزمون های مختلف شرکت نمایند. شایان ذکر است که دانشجویان بهتر است در تمامی این دوره های ارائه شده شرکت نمایند و به این ترتیب دانش خود را ارتقا بخشند. واضح است که دانشجویان دو زبانه، به راحتی می توانند در این دوره ها شرکت کنند و مشکلی در خصوص زبان نخواهند داشت بنابراین اگر سطح زبان انگلیسی خود را تقویت نمایید قطعا با مشکل کمتری در حین تحصیل مواجه خواهید شد.

در نظر داشته باشید که اصل مدارک خود را برای دانشگاه نفرستید. پرسنل دانشگاه BTH ترجیح می دهند که کپی مدارک شما را دریافت نمایند و در دیتابیس دانشجویی ثبت و ضبط نمایند.

تمامی مدارک می بایست به اداره بین المللی تحویل داده شود و آخرین مدرک باشد.

برنامه تحویل مدارک

برای ترم پاییز 2020          15 می

برای سال تحصیلی 2020/2021              15 می

ترم بهار 2020          15 نوامبر

دیگر برنامه ها برای دانشجویان بین المللی

ترم پاییز 2020            15 آوریل

سال تحصیلی 2020/2021       15 آوریل

ترم بهار 2021     1 نوامبر

نتیجه این درخواست نامه ها ، به اطلاع دانشجویان می رسد و دانشجویان دوره های مطالعاتی خود را در دانشگاه BTH انتخاب می کنند و در اواخر ژوئن، برای ثبت نام در ترم پاییز 2020 ، انتخاب واحد می کنند و به این ترتیب می توانند برنامه زمانی سال تحصیلی 2020/2021 را سازماندهی نمایند و این برنامه تا اواخر نوامبر و اوایل دسامبر برای ترم بهار 2021 ادامه خواهد داشت.

واحدهای تحصیلی برای دانشجویان بین  المللی

BTH چندین واحد آموزشی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان ورودی بین المللی ارائه می دهند. زمانی که شما این واحدها را انتخاب می کنید  می بایست به جدول زمانی خود توجه داشته باشید و پیش نیازها را رعایت نمایید. رعایت پیش نیازها برای انتخاب هر واحد بسیار ضروری است و شما موظف هستید که به این قوانین احترام بگذارید.

دوره های تحصیلی دانشگاه سوئد به دو ترم تقسیم می شود. که هر ترم 20 هفته است. هر ترم، به دو دوره مطالعاتی تقسیم می گردد. شما نیازی ندارید که تمامی این واحدها را به صورت تمام وقت طی نمایید و برخی از واحدها، امکان تحصیل به صورت پاره وقت و یا غیر حضوری را نیز برای دانشجویان فراهم نموده اند. شایان ذکر است که تحصیلات تمام وقت، برای هر ترم بهتر است و قطعا اعتبار مدرک بیشتری خواهد داشت.

شما به عنوان دانشجوی دانشگاه BTH موظف هستید که برنامه مطالعاتی و تحصیلی خود را سازماندهی کنید و در هر دوره مشخص، به مطالعه واحدهای درسی خود بپردازید.

چندین فاکتور بسیار مهم وجود دارد که شما می بایست در زمان انتخاب واحد به این فاکتورها عمل نمایید که در ذیل آورده شده است.

-    نوع توافقات بین دانشگاه پیشین محل تحصیل شما و دانشگاه BTH (توافقات گسترده دانشگاهی یا دانشکده های خاص یا دپارتمان های خاص تحصیلی شما)

-        قبولی در واحدهای پیش نیاز قبلی

-    می بایست اطمینان حاصل کنید که دوره ها و واحدهای تحصیلی شما در دانشگاه BTH ارائه می گردد.

در شرایط کلی، در صورتی که شما اقدام به پذیرش در دانشگاه BTH کرده باشید و با درخواست شما موافقت شده باشید، می بایست در نظر بگیرید که ارائه نسخه ای از مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی برای پذیرش بسیار ضروری است و می بایست به این ترتیب به درخواست شما ترتیب اثر داده شود. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در ذیل  آورده شده است:

-        لیستی از واحدهای گذرانده شده در سال 2019 / 2020

-    لیستی از واحدهای گذرانده شده در سال تحصیلی 2020/2021 ( که این لیست در مارس منتشر خواهد شد).

-        لیستی از برنامه ها و دوره های خاص گذرانده شده در سال تحصیلی 2019/2020

-    لیستی از دوره های گذرانده شده مربوط به رهبری استراتژیک و توسعه پایدار در سال 2020/2021

سازماندهی دانشگاه BTH

دانشگاه BTH دارای سازماندهی بسیار منسجمی است. واحدی به بخش مدیریت و واحدی به بخش معاونت در این دانشگاه اختصاص داده شده است. که در واحد مدیریت، برنامه های اجرایی نیز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و ریاست مرکزی، واحد تحقیق و توسعه تحصیلات تکمیلی، و واحد کتابخانه ها و کلیه خدمات تحصیلات عالیه در این دانشکده به بهترین نحو مشغول ارائه کار و فعالیت هستند.

دانشکده ها و دپارتمان های دانشگاه BTH

دانشکده علوم کامپیوتر

در دانشگاه، BTH، دانشکده کامپیوتر، مسئولیت فوق العاده ای در ارائه خدمات نوین تحقیقاتی و آموزشی و مشارکت با زمینه های صنعتی و دیگر بخش های تحقیق و توسعه دارد.

هر دانشکده ، مسئول برنامه ریزی، مدیریت و ارائه خدمات با کیفیت به دانشجویان است و دانشکده کامپیوتر دانشگاه BTH نیز از این قاعده مستثنی نیست. دوره آموزشی دوم نیز مربوط به تحقیق و توسعه در دانشگاه BTH بوده و دوره آموزشی سوم ، به ارائه مفاد آموزشی به اساتید تحصیلات تکمیلی می پردازد.

در دانشکده کامپیوتر دانشگاه BTH دپارتمان علوم کامپیوتر، دپارتمان مهندسی نرم افزار و دپارتمان فناوری و زیبایی شناسی قرار دارد و به حدی این دانشکده ها در زمینه های مختلف صنعتی خوش درخشیده اند، که آرزوی دانشجویان بسیاری تحصیل در چنین دانشکده هایی است.

دپارتمان علوم کامپیوتر

دپارتمان علوم کامپیوتر یکی از سه دپارتمان دانشکده کامپیوتر است. این دپارتمان، بزرگترین دپارتمان در دانشگاه BTH بوده و حدود 70 دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل می باشند.

دانشجویان علاقمند می توانند مشخصات دانشکده مورد علاقه خود را از سایت دانشگاه BTH پیدا کرده و این مشخصات را با معیارهای خود بسنجد.

همه روش های تحقیقاتی در این دانشکده اعمال گردیده اند و استراتژی های نوین تحقیقاتی در دانشگاه BTH در جریان است. در ارتباط با روش های تحقیقاتی انجام شده در دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه BTH، می توانند به زمینه های تحقیقاتی نوینی دست یابید که تعدادی از این زمینه های تحقیقاتی در ذیل آورده شده اند.

-        هوش مصنوعی و بینایی ماشین

-        محاسبات ابری و سیستم های توزیع

-        گرافیک کامپیوتری و علوم مجازی

-        رمزنگاری و امنیت کامپیوتر

-        علوم داده

-        سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری و اتوماسیون

-        توسعه بازی های دیجیتالی

-        محاسبات انسان محور

-        بهینه سازی عملیاتی و محاسبات موازی

واحد تحقیقات دپارتمان علوم کامپیوتر

در این دپارتمان، واحد تحقیقات جایگاه ویژه ای دارد و در دو زمینه اصلی کار می کند. علوم کامپیوتر  و مهندسی کامپیوتر که به عنوان علوم کامپیوتر تعاملی شناخته می شوند. تعدادی از پروژه های تحقیقاتی متفاوت وجود دارند که در این دو زمینه کار می کنند.

تحصیل در دپارتمان علوم کامپیوتر

دپارتمان محققان و مدرسان دانشکده کامپیوتر در دانشگاه BTH، دوره ها و برنامه های زیادی را برگزار می کند که می توانید متناسب با علایق خود در این دوره ها شرکت کنید و مهارت های خود را افزایش دهید.

دپارتمان مهندسی نرم افزار

دپارتمان مهندسی نرم افزار، بخشی از دانشکده کامپیوتر است و 50 دانشجو از 19 کشور جهان در این دانشکده مشغول به تحصیل می باشند.

رئیس این دانشکده آقای مایکل ماتسون است.

دپارتمان مهندسی نرم افزار این دانشکده در سال 1990 تاسیس گردید و امروزه دانشجویان زیادی به برنامه های آموزشی این دانشکده در زمینه مهندسی نرم افزار می پیوندند. دپارتمان تحقیق و توسعه مهندسی نرم افزار دانشگاه BTH، در زمینه های مختلف آموزشی و برنامه نویسی، بسیار فعال بوده و دوره های تحقیقاتی و آموزشی جدیدی را برای مهندسی نرم افزار این دانشگاه فراهم می آورد. این دپارتمان مسئول برنامه های تحصیلات تکمیلی در زمینه مهندسی نرم افزار بوده و در همه سطوح از مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا، دانشجو پرورش می دهند.

واحد آموزش و تحقیقات دپارتمان مهندسی نرم افزار، در دانشگاه BTH، در زمینه فناوری اطلاعات و ابداع و نوآوری و توسعه پایدار بسیار فعال بوده و همکاری تنگاتنگی با بخش های خصوصی و دولتی دارند.

هدف از این دانشکده، تمرکز روی تحقیقات تجربی و به ثمر رساندن واحدهای رقابتی صنعتی در برنامه های توسعه نرم افزار و برنامه های سیستماتیک نرم افزار محور این دانشگاه است. همکاری تنگاتنگی با کمپانی های بین المللی ، ملی و محلی را می توانیم در این دانشکده مشاهده کنیم که راه حل های تخصصی آینده را نیز می توان در این دانشکده، پیگیری نمود.

دوره های تحقیقاتی ارائه شده در دانشکده مهندسی نرم افزار دانشگاه BTH، د به صورت بین المللی رده بندی شده اند و بسیاری از محققان این دپارتمان نیز در زمینه های بین المللی فعالیت داشته و می توانند در عرصه های رقابتی نیز به ظهور برسانند

روش های تحقیقاتی در دپارتمان مهندسی نرم افزار

مهندسی نرم افزار، کلیه تکنیک ها، روش ها وفرایدنهای توسعه سیستم های پیچیده نرم افزاری را پوشش می دهد و در زمینه های سیستماتیک، اصول و قوانین و رهیافت های بین المللی مربوط به توسعه پایدار فعال بوده و متمرکز در زمینه های مربوط به مهندسی نرم افزار بوده و تاکیدات خاصی روی چالش های صنعتی دارد.

روش های تحقیقاتی دانشکده مهندسی نرم افزار دانشگاه BTH در سوئد قابل اجرا بوده و تحقیقات روهی در زمینه های تجربی نرم افزاری و مهندسی را می توان در سراسر جهان مشاهده نمود.

ما مشارکت تنگاتنگی با صنعت داریم و می توانیم بسیاری از چالش های واقعی صنعتی را حل نماییم و رقابت قوی را برای سیستم های نرم افزار محور و توسعه پایدار و خدمات و محصولات مربوط به آن ها فراهم نماییم. بنابراین قادر به پشتیبانی رقابتی و راه حل های تکنیکی و تخصصی موضوعات مختلف می باشیم.

در این روش تحقیقاتی، تمرکز دانشجویان و اساتید دانشگاه روی گسترش تحقیقات آکادمیک و غنی سازی ارتباط صنعت و دانشگاه است.

برنامه های تحقیقاتی دپارتمان مهندسی نرم افزار این دانشگاه به شرح زیر است.

توسعه سریع

آموزش دوره های CS/SE

مهندسی نرم افزار تجربه محور

مهندسی نرم افزار جهانی

مهندسی نرم افزار انسان محور

مهندسی تجهیزات

روش های تحقیقاتی

مهندسی نرم افزار پژوهش محور

مهندسی معماری نرم افزار، مدل سازی و خط تولید

نوآوری و اکوسیستم و نرم افزار  کسب و کار

کیفیت نرم افزاری

بهبود روش های نرم افزاری

مدیریت تولید نرم افزار

توسعه تولیدات ارزش محور

اعتبار سنجی نرم افزارها

مهندسی نرم افزار، انواع تکنیک ها، روش ها وفرایندها را برای توسعه سیستم های نرم افزاری پیچیده و برنامه های سیستماتیک و اصول اعتبار سنجی شده و تحقیق و توسعه بیان می دارد که سیستم های نرم افزار محور و سرویس ها و محصولات داخلی را در بر می گیرند.

تحقیقات مربوط به مهندسی نرم افزار دانشگاه BTH در سوئد انجام شده است و یکی از گروه های تحقیقاتی معتبر در زمینه مهندسی نرم افزار در اروپا به شمار می آید. این گروه ، همکاری بسیار تنگاتنگی با صنعت داشته و در تلاش است تا چالش های واقعی صنعت را حذف نموده و رقابت های گسترده ای در زمینه ارتقا سیستم های نرم افزار محور و سرویس ها و محصولات مربوط به آن فراهم آورد.

مهندسی نرم افزار، متمرکز روی مهندسی توسعه نرم افزار بوده و تاکید فوق العاده ای روی چالش های صنعتی دارد.

گروه مهندسی نرم افزار دانشگاه BTH مجموعه گسترده ای از راهکارهای تکنیکی و تخصصی را برای موضوعات کسب و کار و تجارت ارائه می دهد. در روش های تحقیقاتی ما، ما تحقیقات آکادمیک را انجام می دهیم و فرایندهای صنعتی را به بهترین نحو توسعه می بخشیم.

این روش های تحقیقاتی متمرکز در مهندسی نرم افزار بوده و اساسا می توان شیوه کار این موسسات را در دپارتمان موسسه نرم افزار دانشگاه BTH مشاهده نمود.

دپارتمان مهندسی نرم افزار دانشگاه BTH برنامه های مطالعاتی فوق العاده گسترده ای دارد. این دپارتمان شامل 180 دانشجو در مقطع کارشناسی، 120 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نرم افزار می شود.

در 6 نوامبر سال 2018 ،BTH موفق به کسب بالاترین رده در زمینه تحقیقات مهندسی نرم افزار گردید.

در 28 سپتامبر سال 2018، BTH بزرگترین پروژه تحقیقاتی را در زمینه موسسه نرم افزار انجام داد.

دپارتمان تکنولوژی و زیبایی شناسی

این دپارتمان، یکی از سه دپارتمان دانشکده کامپیوتر است.

زمینه های تحقیقاتی این دانشکده بیشتر متمرکز روی فناوری و تحقیقات پیشرفته در زمینه های صنعتی است. هدف از فناوری ، گسترش تکنولوژی های مدیا یا واسط و فناوری های دیگر است و بنابراین بخش اصلی علوم به شمار می آید. آگاهی از این بخش های تحقیقاتی و تحقیقات آموزشی، باعث گسترش سیستم های نوین می شود.

این روش های تحقیقاتی و صنعتی، دانشجویان را ترغیب می کند که در عرصه های رقابتی فعال تر عمل نمایند.

-        طراحی برای رسانه های دیجیتال

-        گسترش رسانه های دیجیتال

-        سیستم های نوآوری و ابداعی

تحقیقات و گسترش فعالیت های دست اقدام ، باعث تاسیس موسسات زیادی شده است که فناوری های رسانه ای را به بهترین نحو شکل داده و به آسانی برای دانشجویان قابل دستیابی می باشد. به ویژه بازی های دیجیتال و کلا محصولات دیجیتال، از جمله موضوعات مورد علاقه دانشجویان است.

روش های تحقیقاتی ، در حوزه های ملی و بین المللی انجام می گیرند. این روش تحقیقاتی در زمینه رسانه های دیجیتال متمرکز بوده و می توان به فناوری های بین المللی و مشارکتی در شبکه های مختلف و اروپا اشاره نمود که امکانات بیشتری نسبت به بخش آکادمیک دارند.

بخش آموزشی این دپارتمان، متمرکز روی بسیاری از دوره ها و برنامه ها بوده و دانشجویان علاقه مند را به بهترین نحو آموزش می دهند.

دانشکده مهندسی

در دانشگاه BTH، دو دپارتمان مهندسی، و دپارتمان کامپیوتر، وجود دارند که برای آموزش، تحقیقات و مشارکت در زمینه های مربوطه به بهترین نحو عمل می کنند.

هر کدام از این دانشکده ها، مسئولین خود را دارند و برنامه ریزی ، مدیریت و کیفیت سنجی فوق العاده ای در زمینه های مختلف تحقیقاتی و صنعتی این دانشگاه انجام می پذیرد.

دانشکده مهندسی دانشگاه BTH، شش دپارتمان دارد :

-        دپارتمان بهداشت

-        دپارتمان اقتصاد صنعتی

-        دپارتمان ریاضیات و علوم طبیعی

-        دپارتمان مهندسی مکانیک

-        دپارتمان مدیریت و برنامه ریزی

-        دپارتمان توسعه پایدار استراتژیک

دپارتمان بهداشت

دپارتمان بهداشت، یکی از شش دپارتمان مهندسی در دانشگاه BTH است.

زمینه های تحقیقاتی این داپارتمان، بیشتر متمرکز روی مسائل بهداشتی بوده و به مباحث مختلف بیماری ها، آسیب دیدگی ها، ناتوانی ها و احتیاجات خاص می پردازد.

روش های تحقیاقتی این موسسه روی چگونگی ارائه تکنولوژی های متفاوت متمرکز بوده و مباحث بهداشتی و مراقبت های بهداشتی را به بهترین نحو پوشش می دهد.

این روش های تحقیقاتی در زمینه های مختلفی ارائه می گردند و به گسترش متدها و روش ها و همچنین درمان بیماری ها پرداخته و متمرکز روی مسائل بهداشتی و سلامتی افراد است و در مضامین مختلف و با روش های مختلف، کار می کند.

دپارتمان اقتصاد صنعتی

دپارتمان اقتصاد صنعتی، یکی از شش دپارتمان در دانشکده مهندسی است.

تحقیق و توسعه در این دپارتمان، بسیار حائز اهمیت بوده و اقتصاد صنعتی و مدیریت BTH متمرکز روی مباحث فیمابین تکنولوژی، نوآوری و سیستم های دینامیک صنعتی است. موضوعات کلیدی، مربوط به فناوری های جدی و چگونگی پیاده سازی این موضوعات در فرایند های تجاری و کسب و کارها است. این مباحث و موضوعات فناوری گسترده نیز ، تمرکز فوق العاده ای روی کسب و کار و کاریابی دارد و می توان به استراتژی و نوآوری های حاصله و ادغام صنایع و کسب و کارهای جدید با یکدیگر اشاره نمود. روش های تحقیق و توسعه را به صورت زیر ارائه می دهیم.

مدیریت نوآوری و فناوری

مبحث تحقیقات، پروژه مداری و سازماندهی پروژه از جمله واحدهای تحلیلی اصلی به حساب می آیند. تمرکز این واحدهای تحقیقاتی، روی تحلیل منابع پایه، استراتژی ها، رقابت ها و فناوری و نوآوری های جدید است. فرایندهای تحقیقاتی، مدل ها، استراتژی ها، سرمایه گذاری های ریسک و رقابت و توسعه فناوری های دیگر نیز در این بخش بسیار حائز اهمیت است.

دینامیک صنعتی و تغییرات تکنولوژیکی

روش های تحقیقاتی ارائه شده متمرکز در خصوص تحلیل بازار، صنایع ومباحث پویای کسب و کار، نقش کلیدی را در سیاست گذاری های دانشگاه BTH ایفا می نماید. می توان به مقایسه روش های مطالعاتی و همین طور کارآفرینی و توسعه صنایع جدید و فرایندهای کسب و کارپرداخت و نوآوری ها وفناوری های جدید را به بهترین نحو سازمان دهی نمود.

از این رو می توانیم تحلیل های جدید اقتصادی و تغییر فرایندهای کسب و کار را با در نظر گرفتن زمان و مکان مورد نظر، به بهترین نحو سازمان دهی نماییم و هدف کلی خود را در خصوص گسترش فرایندهای جدید دنبال نماییم.

این دپارتمان به تربیت محققان و مربیان زبده و کاربلد پرداخته و بسیاری از برنامه ها و دوره های جدید را سازمان دهی می نماید.

دپارتمان ریاضیات و علوم طبیعی

دپارتمان ریاضیات و علوم طبیعی یکی از شش دپارتمان دانشکده مهندسی دانشگاه BTH است.

مشابه سایر دپارتمان ها و سایر دانشکده های دانشگاه BTH، تحقیق و توسعه در این دپارتمان نیز بسیار حائز اهمیت است.

برنامه ریزی برای ارتقا و گسترش توسعه پایدار در خصوص محصولات و خدمات، اغلب مبتنی بر نوآوری ها و مدل سازی های جدید ریاضیاتی بوده است . در زمینه ریاضیات و مهندسی سیستم، ما به ترکیب عمق روش های تحقیقاتی علمی در زمینه های ریاضیات، آمار و فیزیک می پردازیم و در تلاش هستیم تا فرایندهای تحقیقاتی قوی را در زمینه هایی مثل فناوری رادار، کنترل از راه دور، تحقیق و ترافیک و فناوری های بهداشتی، سازمان دهی نماییم. مدل سازی ریاضیاتی، هسته این پروژه های تحقیقاتی به حساب می آید.

پروژه های تحقیقاتی ما، متمرکز روی مبانی دانش واطلاعاتی اتحادیه اروپا بوده و فعالیت های خود را به بهترین نحو ، وارد بازار کار و سرمایه می نمایند.

روش های تحقیقاتی این دپارتمان، ارتباط تنگاتنگی با موسسات معتبر بین المللی دارد و به عنوان مثال می توان به همکاری پیوسته این دانشگاه با دانشگاه بسیار معتبر گوتنبرگ، دانشگاه Linnaeus ، دانشگاه غرب، دانشگاه Malardalen، و دیگر دانشگاه ها اشاره نمود.

مثال هایی از پروژه های تحقیقاتی دیگر

-        الگوریتم های تبدیل تصویر مبتنی بر مقیاس سنجی دپلر برای نظارت بر امنیت و آب و هوا.

-    روش شناسی برای ارزیابی تاثیرات کاربران وسایل نقلیه سنگین. پلت فرم های این پروژه ها کاملا تثبیت شده هستند.

-    در این دپارتمان، تلاش بر این است که با انسجام هرچه بیشتر دوره های کارگاهی ارائه گردد و دانشجویان به بهترین شکل در این دوره های کارگاهی بتوانند آموزش ببینند.

-    سیستم های مدل سازی و بهینه سازی پیشرفته در این دپارتمان به دانشجویان آموزش داده می شوند.

در این دانشکده تلاش براین است که محققان و مدرسان کاربلد و زبده ، تربیت گردد  واز این رو دوره های کارگاهی وبرنامه های آموزشی فوق العاده ای برگزار می گردند.

دپارتمان مهندسی مکانیک

دپارتمان مهندسی مکانیک، یکی از شش دپارتمان در دانشکده مهندسی به شمار می آیدو

این دپارتمان، بخش حیاتی دانشگاه bth بوده و از سال 1989 ، فعالیت خود را آغاز نموده است. کار ما ، متمرکز روی فعالیت های سازمان دهی شده و رقابت سنجی شده بوده و در تلاش هستیم تا رهیافت های نوین و گسترده ای را ارائه دهیم و بتوانیم توسعه پایدار و نوآوری های جدید را پشتیبانی نماییم.

در روش های تحقیق و آموزش دانشگاه bth، ما روی طیف وسیعی کار می کنیم. از نقطه نظر مهندسی مکانیک، مدل سازی های ریاضیاتی، شبیه سازی، تحلیل فرایندهای آزمایشی و نوآوری سیستم های توسعه و محصولات دانش بنیان، بسیار کارایی گسترده ای دارد.

ما در دپارتمان مهندسی مکانیک دانشگاه bth، بیشتر در تلاش هستیم تا از شرکت ها و سازمان های تاثیر گذار در توسعه های صنعتی ، پشتیبانی داشته باشیم و قادر خواهیم بود ، نوآوری های جدیدی را برای بازار ارائه دهیم. ( به عنوان مثال، نوآوری های مربوط به کسب و کار).

دانشجویان این دپارتمان، مرجع بسیار مهمی برای آموزش به شمار می آیند. ( پروژه ها و روش های تحقیقاتی دیگر) و به همین ترتیب دانشجویان قادر خواهند بود روش های مطالعاتی و تحقیقاتی خود را تکمیل نمایند.

ما همکاری گسترده ای با bth داریم و هدف ما این است که نوآوری ها و فناوری اطلاعات را برای رشد پایدار و تحقیق و توسعه به کار بریم و بنابراین می توانیم به راحتی در تجهیزات مدرن آزمایشگاهی و سیستم های پشتیبانی توسعه محصولات و همچنین گسترش ارائه نمونه های اولیه و ... نیز نقش اساسی خواهیم داشت.

روش های تحقیق وتوسعه در مهندسی مکانیک، مبانی علمی و کارآفرینی فوق العاده ای را دنبال می نماید و توسعه و ظرفیت های تولید، برای نوآوری جوامع پایدار ، حرف اصلی را زده و تمرکز جامع و گسترده ای روی این موضوع دارد.

روش های تحقیقاتی مربوطه، برای طراحی مهندسی متدولوژی به کار رفته و شبیه سازی های طراحی و توسعه مبتنی بر مدل ها را نیز به بهترین نحو دنبال نموده و نیاز به روش ها و ابزارهای فوق العاده ای برای گسترش کارایی محصولات در مراحل اولیه دارد و می توانیم به پیش بینی، توصیف، ارزیابی و ارتقای مشخصات محصولات، اشاره نمود. به همین ترتیب، طراحی، توسعه و تحلیل و روش های شبیه سازی نیز ؛ برای پیش بینی محصولات تحصصی ، بسیار کارایی داشته و به عنوان تابعی از ترکیبات متفاوت متغیرهای طراحی در چرخه زندگی افراد به شمار می آید. مهارت های تخصصی مهندسی و مهارت های گسترده، اصول خاصی را پی می گیرند و بنابراین می توانیم به ترکیبات متفاوت متغیرهای طراحی و همین طور پیش بینی تاثیرات اجتماعی و اکولوژیکی و اقتصادی در چرخه زندگی افراد اشاره نمود.

هدف اصلی این دانشگاه، ادغام روش ها و ابزارهای مربوطه برای ظرفیت های توسعه پایدار در فرایندهای تجاری بوده و رهبران و صاحبان کسب و کار نیز در تلاش هتسند تا محیط کاری خود را متناسب با این کار، ارتقا بخشند. ابزارهای پیشرفته فناوری اطلاعات ، روش های تحلیلی، شبیه سازی و بهینه سازی و مدیریت داده های تولید، به خوبی برای مهندسی توزیع به کار رفته و مرتبط با روش های آزمایشی و تحقیقی، کار می کنند.

مثال های مربوط به این زمینه های خاص، مورد مطالعه قرار گرفته و برای ارتقا مدل های توسعه ارزش محور، مورد استفاده قرار می گیرند و روش های مهندسی ، سیستم های مکاترونیک و سیستم های مکانیکی و فعالیت های پویای سازمان دهی شده به کار رفته و آینده مهندسی مکانیک را نیز در نظر می گیرد.

برنامه های تدریس در دپارتمان مهندسی مکانیک دانشگاه bth، تمرکز فوق العاده ای روی شرکت ها و کمپانی های تحقیقاتی دارد و دانشجویان را به گونه ای تربیت می کند که بتوانند این فعالیت های آزمایشی را در زندگی واقعی خود نیز پی بگیرند.

مهندسین مدرن و تاثیرگذار امروزی، مهندسینی هستند که به اندازه کافی بر ابزارها و روش های تحقیقاتی و مطالعاتی، تمرکز دارند و قادر هستند که فعالیت های خود را به گونه ای سازمان دهی نمایند که بتوانند تمامی این فعالیت ها و مطالعات تئوری را در زندگی شخصی خود نیز پیاده سازی نمایند.

محققان و مدرسان این دانشکده، در تلاش هستند تا برنامه های آموزشی و مدیریتی دانشگاه را در دوره های کارگاهی ارائه دهند و بسیاری از این دوره ها برای همگان، قابل دسترس بوده و تنها مخصوص دانشجویان این دانشگاه نبوده است.

دپارتمان مدیریت و برنامه ریزی

دپارتمان مدیریت و برنامه ریزی، یکی از شش دپارتمان دانشکده مهندسی است.

واحد تحقیقات دپارتمان مدیریت و برنامه ریزی، فعالیت های تحقیقاتی خود را به صورت دانش محور، در زمینه های تحقیقاتی متفاوت ارائه داده و تغییرات و جهش های رخ داده شده در تعاملات علوم بین انسان و محیط فیزیکی و اجتماعی را به صورت دقیق مورد بررسی قرار می دهد. در پی آن می توان به روش های تحقیقاتی گسترده دیگر نیز اشاره نمود.

فعالیت های تحقیقاتی، در زمینه های متفاوتی انجام می گیرند که تاکید اصلی روی برنامه ریزی توسعه پایدار و توسعه شهری است.

طراحی شهری و برنامه ریزی مورفولوژی شهری

این روش های تحقیقاتی و مورفولوژی های موجود در فرم ها و پیکربندی های متفاوت الگوهای شهری کار کرده و جهش های مربوطه را در طی زمان، مورد بررسی قرار می دهد. از این رو ، اصول چشم اندازهای مورفولوژیکی و چارچوب های توسعه شهری، هدف ساخت یک محیط با توسعه پایدار به حساب می آید. روش های تحقیقاتی و چشم اندازهای موجود و برنامه ریزی ها و طراحی های شهری، در این بخش مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.

فرایندهای مربوط به برنامه ریزی

روش های تحقیقاتی مربوط به فرایندهای برنامه ریزی برای توسعه پایدار و ارتباطات آن ها و همچنین تصمیم گیری قوی به کار گرفته می شود. این روش های تحقیقاتی، با هدف گسترش فعالیت های دانش بنیان و تحلیل فرایندهای برنامه ریزی منسجم انجام می گیرند. به همین ترتیب می توانیم استراتژی ها و روش های برنامه ریزی متفاوت را مورد بررسی قرار داد و هدف از توسعه پایدار را در این محیط تعیین نمود.

این روش های تحقیقاتی، از چشم اندازهای اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته اند و تجربیات بسیاری در زمینه های برنامه ریزی و محیط زیست، مد نظر کاربران می باشد. تاثیرات جهشی و ایده ها و نگرش های مختلف، فضا سازی های متفاوت و تجربیات خاص، در این بخش مورد پژوهش می باشد. تمرکز ما روی فرایندهای مربوطه و تحلیل روش های تصمیم گیری و روش های دیگر است.

فرایندهای مربوط به برنامه ریزی محیط زیست

این روش های تحقیقاتی، با هدف برنامه ریزی مطالعاتی و توسعه چشم اندازها و قوانین و تکنولوژی های مربوطه به بهترین نحو عمل می کنند. از این رو پیچیدگی و دوراهی های موجود در فرایندهای برنامه ریزی شده، از نظر اجتماعی و قانونی نیز مورد بررسی قرار می گیرد. فناوری های جدید و همچنین مباحثات مربوط به محیط زیست، در پروژه های برنامه ریزی مقیاس بزرگ نیز قابل شناسایی می باشند.

دپارتمان توسعه استراتژی پایدار

دپارتمان توسعه استراتژی پایدار، یکی از شش دپارتمان در دانشکده مهندسی است.

تمرکز این روش ها، روی رهبری و نوآوری های موجود برای توسعه پایدار است. ما به آموزش، تحقیق و پژوهش و همکاری می پردازیم و هدف ما نیز ارتقای روش های متدولوژیکی برای سازمان دهی استراتژیکی کارها بوده و با هدف توسعه پایدار ،  فعالیت های خود را دنبال می کنیم و در تلاش هستیم تا ارتباط تنگاتنگی با جوامع توسعه یافته، برقرار نماییم.

این دانشکده در تلاش است تا با جذب محققان و دانشجویان از سراسر جهان ، مشارکت فوق العاده ای با دانشگاه های دیگر داشته باشد و بنابراین تمرکز BTH روی فناوری اطلاعات و روش های توسعه پایدار است.

روش های تحقیقاتی این دپارتمان، با تمرکز روی پشتیبانی متدولوژیکی از شرکت ها، کلان شهر ها و دیگر سازمان ها کار می کیند و هدف آن ارتقای استراتژیکی روش های توسعه پایدارا ست. بنابراین، سازمان دهی های موجود در تلاش هستند تا فعالیت های خود را تقویت نموده و به بهترین نحو در اختیار جامعه قرار دهند.

نتایج تحقیقاتی ما در صنعت و در جامعه و در گستره جهان، به کار رفته و تقاضاهای فراوانی به صورت بین المللی ، مطرح می گردند که می توانیم مستقل تر از بخش های دیگر عمل کنیم. برای مثال، این دپارتمان، بسیاری از پروژه ها را در دست اقدام دارد و مستقل از بخش های تحقیقاتی دیگر به کار خود ادامه می دهد و بنابراین شبکه های آکادمیک با همکاری صنعت و دانشگاه و به صورت بین المللی به فعالیت های خود ادامه می دهند و قادر خواهند بود روش های تحقیقاتی خود را به بهترین شیوه دنبال نمایند.

در این دپارتمان، به ارزیابی پروژه های تحقیقاتی بزرگ پرداخته شده و در تلاش هستیم تا با روش های تحلیلی، محققان خود را آشنا کنیم تا قادر باشند فعالیت های تحقیقاتی خود را شکل دهند.

در این دپارتمان، در خصوص فعالیت های تحقیقاتی و همچنین چگونگی سازمان دهی روش های توسعه پایدار و توسعه برنامه های استراتژیک و برنامه ریزی نیازهای کاربران و همچنین فرمول بندی و روش های مربوط به آن ها نیز بررسی انجام شده و ایده ها و مفاهیم و ارزیابی شغلی و همچنین گسترش مدل های تجاری و کسب و کار نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

هدف ما، توسعه روش های استراتژی پایدار در فرایندهای نوآوری و تولید است. از این رو مراحل اولیه را می توانیم با در نظر گرفتن راه حل ها و همچنین توسعه پایدار جوامع و سازمان ها، به بهترین نحو، مدیریت نماییم. در این مراحل ، مهم است که بتوانیم بهترین روش های مدل سازی، شبیه سازی را به کار ببریم و به صورت تکنیکی، فرایندهای تجاری و اقتصادی و برنامه های اجتماعی و اقتصادی را در راهکارهای متفاوت، مدیریت نماییم. مبتنی بر این مسائل، می توانیم به سازماندهی روش های بهینه برای استراتژی توسعه پایدار و چشم اندازهای مربوطه بپردازیم و بنابراین قادر خواهیم بود که مراحل بعدی را نیز در فرایندهای نوآوری به کار بریم.

در این دانشکده، هدف ما گسترش روش های متدولوژیکی جدید برای توسعه پایدار استراتژیک است و بنابراین می توانیم متمرکز با توسعه پایدار اجتماعی به فعالیت های خود ادامه دهیم. از این رو به صورت پیوسته از توسعه روش های دیگر در زمینه های متفاوت بهره می بریم. مثال های موجود مربوط به ارتقای توسعه پایدار، پشتیبانی های صنعتی و همچنین توسعه سیستم انرژی و سیستم توسعه پایدار و همچنین گسترش سیستم های توسعه محلی است.

دانشجویان بین المللی در دانشگاه BTH

BTH یک دانشگاه مدرن است که به آسانی می توان در این دانشگاه به کار یا تحصیل پرداخت. ما در تلاش هستیم تا با همکاری یکدیگر، جامعه نوینی را فراهم آوریم و بتوانیم چه در سطح منطقه ای و چه در سطح ملی، به درخشش هرچه بیشتر برسیم.

با در نظر گرفتن عملکرد BTH، می توانیم به همکاری صنعت و جامعه اشاره نماییم و این موضوع را عنوان داریم که فرایندهای آموزشی و تحقیقاتی، هم در سطح ملی، هم در سطح منطقه ای و هم در سطح بین المللی، به ظهور خواهند رسید.

BTH همکاری و همیاری جامعه را در صدر فعالیت های خود قرار می دهد. اهمیت فوق العاده ای در خصوص تحقیقات و آموزش مطرح است که سهامداران این دانشگاه در تلاش هستند برنامه های تخصصی و مدیریتی خود را به بهترین شیوه اجرا نموده و دانشجویان را جذب بازار کار و سرمایه نمایند.

در این شرایط، ما با همکاری هرچه بیشترو گسترده تر جامعه، در تلاش خواهیم بود تا بتوانیم چالش های پیش روی جامعه را حل نماییم.

نوآوری در دانشگاه BTH

فعالیت های ابتکاری و نوآوری گونه در دانشگاه BTH، اساسا مربوط به هر دپارتمان بوده و استراتژی های مدیریتی برای شناسایی و توسعه ایده های نوین و نیازها و تخصص های ممکن به کار برده می شوند.

همکاری تنگاتنگی بین شرکت ها و سازمان ها و روش های تحقیقاتی و آموزشی و علمی وجود ارد که در خلق ایده ها و مفاهیم جدید و خدمات و محصولات نوآوری گونه، نقش بسزایی دارد.

استراتژی های همکاری در دانشگاه BTH

BTH تجربیات بسیاری در خصوص همکاری تنگاتنگ بین صنعت و کسب و کار در جامعه دارد.

هدف از همکاری استراتژیک، ایجاد یک رابطه دراز مدت برای گسترش فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی BTH و تقویت احساس نوآوری و رقابت در میان دانشجویان، محققان و مدرسان است.

BTH تعدادی از بخش های استراتژیک را دنبال می کند و در جوامع بین المللی و فرایندهای مختلف کسب و کار، نقش فوق العاده ای دارد.

ما فعالیت های آکادمیکی خود را در موسسه فناوری رویال دنبال می کنیم و در تلاش هستیم تا بتوانیم همکاری تنگاتنگی بین صنعت و دانشگاه ایجاد نماییم.

پس از این امر، همکاری استراتژیک بین دانشگاه ها در ناحیه جنوب سوئد بسیار قوت گرفته است و در دانشگاه کشاورزی و علوم مربوط به کشاورزی نیز بسیار نقش حائز اهمیتی دارد.

همکاری تنگاتنگ BTH، نیز پروژه های تحقیقاتی مشترکی را می طلبد که در پروژه ها و کارآموزی های دیگر، به ظهور خواهد رسید.

چارچوب های همکاری دانشگاه BTH

هر ساله، صدها پروژه همکاری وپروژه تحقیقاتی در دانشگاه BTH انجام می گیرد. هر مشخصه تحقیقاتی دانشگاه BTH ، نیز بسیار حاوز اهمیت بوده و علاوه براین می توان به پیاده سازی پروژه های جدید تحقیقاتی در همکاری با گسترش جامعه و همچنین تمرکز روی مباحث مربوطه اشاره نمود.

یافته های تحقیقاتی در این زمینه ، مربوط به همکاری و ارائه راه حل هایی برای چالش های پیش رو در جامعه است.

در بسیاری از شرایط، رقابت های میان دانشگاه، صنعت و جامعه، با یکدیگر به بهترین نحو کار کرده و نتایج تحقیقاتی نیز اغلب در جوامعی پیشرفته مثل سوئد، با سرعت بیشتری به دنیای علم ، عرضه می گردد. به همین ترتیب می توان به گونه های متفاوت فرایندهای تحقیقاتی اشاره نمود که تجربیات و ایده های مربوطه را با منابع تحقیقاتی دیگر به اشتراک گذاشته و مبانی علمی خاص خود را گسترش می دهد.

واحد نوآوری دانشگاه BTH، همکاری گسترده ای با چهار دانشکده و یا موسسه علمی در جنوب سوئد دارد. هدف از این موسسات، سهولت و کارامدی هرچه بیشتر روش های علمی و تحقیقاتی موسسات و عرضه آن ها به دنیای علم و دانش بوده است.

موسسات نوآوری دانشگاه BTH با هدف پشتیبانی از محققان، دانشجویان، کارآفرینان، عاملان صنعتی و سرمایه گذاران، کار کرده و سیستم های نوآوری را به بهترین نحو تحت تاثیر خود قرار می دهند.

همکاری دانشگاه BTH با محققان

دانشگاه BTH نقش بسیار مهمی در روش های تحقیقاتی و محققان دارد و می توان به همکاری تنگاتنگ این دانشگاه با محققان و ارائه یک جامعه نوین و مدرن اشاره نمود.

در این مسیر، تحقیق و توسعه، نقش فوق العاده ای در گسترش جوامع دارد و به این معنا است که پروژه های تحقیقاتی مربوطه نیز با همکاری صنعت و جامعه، بهترین نقش را دارد.

در این بخش موقعیت فوق العاده برای دانشجویان فراهم شده و سازمان دهی های انجام شده در دانشگاه BTH به گسترش همکاری این دانشگاه با محققان در پروژه های تحقیقاتی کمک شایان توجهی می کند و عاملی متمایز برای فعالیت های تحقیقاتی شما به شمار می آید.

ما در تلاش هستیم تا فرم های متفاوتی از زمینه های تحقیقاتی را ارائه دهیم.

همکاری و همیاری های انجام شده مربوط به پروژه های تحقیقاتی این دانشگاه، بسیار حائز اهمیت بوده و برای توسعه فعالیت های نوین صنعتی، به بهترین نحو کارایی دارد. برای اطلاع هرچه بیشتر در خصوص این مسائل، با واحد اطلاعات دانشگاه BTH تماس بگیرید تا زمینه های تحقیقاتی را به خوبی متوجه شوید و بتوانید به محققان در این زمینه ها، همکاری لازم را برسانید.

در پروژه های داده های بزرگ یا Bigdata دانشگاه BTH، این دانشگاه با چالش ها و موقعیت های بسیاری مواجه شده که بسیاری از چالش ها مربوط به مسائل یادگیری ماشین بوده است.

داده های مربوطه با تحلیل رشته داده های بزرگ و مقادیر اضافه شده به آن ها به دست آمده است و زمینه رقابتی را در میان دانشگاه های مختلف فراهم آورده و بنابراین با کاهش انرژی و منابع دیگر همراه است. در این شرایط، نسل بعدی سیستم ها ، داده های بزرگ را تحلیل کرده و نیاز به افزایش کارایی منابع مربوطه دارد.

همکاری دانشگاه BTH  با دانشجویان

بسیاری از شرکت ها و سازمان ها در تلاش هستند تا دانش نوین را به دانشجویان ارائه دهند و  آن ها را با مسائل جدید آشنا نموده و ایده های مربوطه را به بهترین نحو گسترش دهند. دانشجویان در طی این دوره آموزشی، موقعیت فوق العاده ای خواهند یافت و می توانند پژوهش های خود را دنبال کنند و به روش های گسترده تحقیقاتی توسعه یابند.

دانشجویان دانشگاه BTH، در آینده کارآفرینان برتری خواهند شد و بسیاری از سهامداران و کارآفرینان برجسته جوامع امروزی، فارغ التحصیلان دانشگاه  BTH هستند و کسب دانش و تجربه، و گسترش روش های نوین تحقیقاتی، نقش بسیار پر رنگی در ایجاد ارتباط دانشجویان بین صنعت و جوامع دارد .

در صورتی که دانشجویان علاقمند به همکاری با BTH باشند، پرسنل دانشگاه آماده ارائه تسهیلات فوق العاده به دانشجویان و مدرسان این دانشگاه خواهند بود.

پروژه های تحقیقاتی دانشگاه BTH

در بسیاری از برنامه های مطالعاتی دانشگاه BTH، پروژه های بسیاری وجود دارند که با همکاری با شرکت های دیگر انجام می گیرند. این منابع، تصویر فوق العاده ای از مسائل و موضوعات مربوط به آینده و زندگی شغلی دانشجویان را به اطلاع دانشجویان خواهد رساند. این شرکت ها ، روش های نوین کار را برای پژوهش های مربوطه ، استفاده می کنند.

پروژه های دانشجویی، مهارت های دانشجویان را اثبات می نماید و بسیاری از دانشجویان قادر خواهند بود تا پروژه های خود را به بهترین نحو انجام داده و با شرکت ها و سازمان ها همکاری برجسته ای داشته باشند.

مزایای دانشگاه BTH برای جامعه

در بسیاری از شرایط ما می توانیم به صورت گسترده تر با جامعه در ارتباط باشیم و در اصل تعامل هرچه بیشتر با جامعه، به حل چالش های اجتماعی پیش رو کمک شایان توجهی خواهد کرد.

یکی از مشخصات تحقیقاتی BTH، تحقیقات و ارائه دانش و اطلاعات جیدید و ارائه تعاریف مربوط به آن است. علاوه براین ما اغلب تمایل به پیاده سازی پروژه های تحقیقاتی و همکاری گسترده تر با جامعه داریم و همواره تمرکز ما روی یافته های تحقیقاتی بوده و در تلاش هستیم تا بهترین راه حل ها را برای چالش های پیش روی جوامع، ارائه دهیم.

بهترین روش های تحقیقاتی برای چالش های موجود در جوامع

دانشگاه BTH، زمینه های گسترده تحقیقاتی را به جوامع اعمال می کند و هدف از این روش های تحقیقاتی، ارائه شیوه های نوین آموزشی به دانشجویان و غلبه بر چالش های موجود در جوامع است.

زمینه های تحقیقاتی انجام شده در زمینه های مهندسی، فناوری اطلاعات، برنامه ریزی شهری، اقتصاد صنعتی، طراحی و علوم بهداشتی،  به بهترین نحو کار می کنند و محققان، همواره رهیافت های جدیدی را از چشم اندازهای مختلف ارائه می کنند.

BTH، موسسات آموزشی سطح بالایی دارد که در زمینه مهندسی نرم افزار و توسعه پایدار، فعال هستند.

زمینه های تحقیقاتی ذکر شده، در همکاری با صنعت و دانشگاه به بهترین نحو عمل نموده و تمرکز فوق العاده ای روی چالش های پیش رو در جامعه دارد.

کلاس های تحقیقاتی جهانی دانشگاه BTH

BTH، یکی از مشهور ترین موسسات آموزشی دانشگاهی است که در زمینه مهندسی نرم افزار و توسعه پایدار، فعالیت بسیار گسترده ای دارد. در زمینه مهندسی نرم افزار و مهندسی سیستم، BTH در رده ششم جهانی قرار دارد و در رده اول اروپایی واقع گردیده است و مطابق با ژورنال سیستم و نرم افزار عمل می کند. BTH بهترین دانشگاه در سوئد بوده و در زمینه توسعه پایدار، فعالیت فوق العاده ای دارد و طبق گزارشات، فعالیت های تاثیرگذار توسعه پایدار، قابل مشاهده است.

چند واقعیت در مورد واحد تحقیقات دانشگاه BTH

-        BTH، در شش دانشگاه برتر دنیا در زمینه مهندسی نرم افزار و توسعه پایدار است.

-        45 استاد ( پروفسور) در این دانشگاه مشغول تدریس هستند.

-    BTH دوره های فوق العاده ای برای مقطع دکترا در رشته های مهندسی برگزار می نماید. امروزه بسیاری از برنامه های مربوط به مقطع دکترا در زمینه های فعالیت های مربوط به مهندسی فناوری اطلاعات و برنامه ریزی و مدیریت، در دانشگاه BTH برگزار می گردند.

-        این دانشگاه تقریبا 115 دانشجو در مقطع دکترا دارد.

-        در ده زمینه، دوره ها مقطع دکترا برگزار می گردند.

-    تقریبا یک سوم از دانشجویان، در زمینه تحقیقاتی و دوره های کارگاهی مقطع دکترا، مشغول فعالیت هستند.

دوره های تحقیقاتی و ارتباط تحقیق و صنعت

واحد تحقیقات BTH، اهمیت بسیار جالب توجهی در جوامع دارد.

روش های تحقیقاتی، نیازمند محیط های متفاوتی هستند که با صنعت در ارتباط قوی بوده و برای فعالیت شرکت ها، بسیار ضروری هستند.

همه محیط های تحقیقاتی، مبانی مطالعاتی فوق العاده ای در سوئد می باشند.

نسل بعد تولیدات پایدار

تمرکز اصلی ما روی تولید روش های دیجیتال و توسعه ابزارهای موجود برای نسل بعد تولیدات پایدار در زمینه های تولیدی و صنعتی به حساب می آیند. روش های نوین مدل محور در حال توسعه در سیستم های پشتیبانی برای توسعه محصولات، نمونه های اولیه و همچنین روش های کارآمد تحقیقاتی، نقش بسزایی دارد. روش های تحقیقاتی انجام شده در شرکت ها، باعث گسترش شیوه های مطالعاتی وفعالیت های عملی خواهند گردید.

تمرکز دیگر دانشگاه BTHروی سیستم های کارآمد برای تحلیل داده ها است. این روش های تحقیقاتی، با همکاری شرکت هایی مثل اریکسون، تلندر و سیستم های ارتباطی مثل موبایل های سونی کار می کنند. BTH، یکی از شش دانشگاه برتر در زمینه مهندسی نرم افزار است. این فضاهای تحقیقاتی، اهمیت قابل توجهی در جوامع امروزی دارند وبنابراین تکیه ما روی کامپیوتر و سیستم های نرم افزاری می باشند.

روش های کاری نوین در خصوص صنعت نرم افزار

یکی از فعالیت های دانشگاه BTH، گسترش روش های نوین مطالعاتی در شرکت های سوئدی است که با گسترش فعالیت های نرم افزاری و خدماتی در زمینه های رقابتی همراه می باشند. تحقیقات انجام شده ، با همکاری اریکسون، سونی ، شرکت تلیا و دیگر شرکت ها فعالیت می کنند و به بهترین نتایج تا کنون رسیده اند.

زمینه های تحقیقاتی دانشگاه BTH

پردازش سیگنال

پردازش سیگنال مبحث بسیار گسترد های است که شامل مهندسی سیستم و مکاترونیکی می شود. تمرکز روش های تحقیقاتی این رشته، نوآوری های آینده و ارائه روش های توسعه پایدار برای سلامتی جوامع و محیط و تولیدات است.

تحقیقات معمولا همکاری بسیار تنگاتنگی با صنعت دارد. با افزایش دانش و اطلاعات حاصله و گسترش تحقیقات می توان به همکاری صنعتی و راهکارهای نوآوری جدید اشاره نمود. ما مسائل واقعی را در شرایط واقعی زندگی حل می کنیم و می توانیم با صنعت و بسیاری از فرایندهای دیگر همکاری داشته باشیم.

این روش های تحقیقاتی در پردازش سیگنال نیز به خوبی قابل مشاهده بوده و دپارتمان خاصی در دانشگاه bth به تحقیقات مربوط به پردازش سیگنال می پردازد.

گروه های تحقیقاتی مربوط به پردازش سیگنال در ذیل معرفی می گردند:

-        کنترل ارتعاش و نویز

-        تشخیص الگو، استخراج ویژگی و طبقه بندی

-        شرایط نظارتی و شرایط نگهداری

-        کنترل خودکار

-        ارتقاء سیگنال های گفتار

-        روش های مقیاس سنجی

-        تحلیل صدا و ارتعاشات

-        آزمایشگاه ها و نظارت و کنترل از راه دور

-        پردازش تصویر: ارتقا کیفیت تصاویر و ویدیوها

چند مثال در مورد پروژه های پردازش تصویر

ارتقاء کیفیت تصاویر و کیفیت ویدیوها

این پروژه بخشی گسترده از زمینه های تحقیقاتی است که در این جا ، هدف دستیابی به کیفیت بالاتر تصیور و ویدیو با کاربری های انسانی و تجهیزاتی مثل تلفن های همراه است. کار این پروژه ها در زمینه های مورد علاقه ، بیشتر هستند. در بسیاری از این زمینه ها، می توان به توان محاسباتی کم و همچنین نیاز اندک به حافظه پردازشی اشاره نمود.

هدف از گروه تحقیقاتی پردازش تصویر، مشارکت با دانشگاه ها و سازمان های دیگر است و به این ترتیب قادر است که نرم افزارهایی را طراحی نماید که در فناوری های منبع باز برای آزمایشگاه های آنلاین و دیگر پایگاه های آزمایشی فعالیت دارد. در طول دهه های اخیر می توان به کارهای آزمایشگاهی در بسیاری از برنامه های مهندسی اشاره نمود . اساسا، تعداد دانشجویان این رشته عموما در حال افزایش بوده و در دهه های اخیر، افراد بسیاری هستند که علاقه مند به تحقیق در این زمینه می باشند. تعداد این دانشجویان، همواره در حال افزایش است و بسیاری از پروژه های تحقیقاتی در زمینه توسعه پایدار و مربوط به سیستم آموزشی در صنعت، در بخش های مربوط به پردازش سیگنال ها کار می کنند.

زمینه های توسعه رقابتی در مقیاس جهانی و بازارهای جهانی، به بهترین نحو فراهم آورده شده و منابع نرم افزاری را در آزمایشگاه های آنلاین دنبال می نمایند.

یکی دیگر از زمینه های تحقیقاتی مربوط به پردازش سیگنال، شناسایی آماری الگو است که به تفسیر و شناسایی الگوهای ارائه شده در زبان ماشین می پردازد.

به منظور دستیابی به توسعه در بخش های تئوری، می توان روش های عملی را نیز گسترش داد. روش های تحقیقاتی شناسایی آماری الگو، متمرکز روی توسعه الگوریتم های ارتقا یافته و تحلیل الگوهای جمع آوری شده از سنسورها می باشد. یک مساله شناسایی الگو،  معمولا با استفاده از سه مرحله اساسی قابل حل می باشد: مرحله پیش پردازش، مرحله استخراج ویژگی و مرحله طبقه بندی.

ورودی های سیستم شناسایی الگو در این جا از یک سنسور به فرم دیجیتال استخراج شده و تبدیل به یک تصویر دیجیتال می گردد.

هدف از پروژه های پردازش سیگنال در بخش پردازش گفتار، ارتقاء راهکارهای ارتباطات صوتی برای واحدهای کنفرانسی بین المللی است. یک واحد کنفرانس صوتی، شامل یک یا چند اسپیکر و حداقل یک میکروفون است که به وسیله خطوط تلفن به هم متصل می گردند. پردازش گفتار، یا پردازش صوت کمک می کند تا کیفیت صدا ارتقا یابد و با کیفیت هرچه تمام تر به مخاطب برسد.

علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر

روش های تحقیقاتی مربوط به علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر، متمرکز در دو زمینه است: علوم داده و سیستم های کامپیوتری موازی.

این روش های تحقیقاتی هم در جنبه های نظری و هم در جنبه های عملی کار کرده و پردازش داده را به بهترین نحو، دنبال می نماید که برای پیاده سازی سیستم ها به کار گرفته می شوند.

ما به مطالعه و توسعه روش های متفاوت و تکنولوژی ها می پردازیم و برای ذخیره سازی، پردازش و تحلیل داده در زمینه علوم داده ، به بهترین نحو فعالیت می کنیم. علاقه ما مربوط به چگونگی پیش بینی داده ، طبقه بندی و شناسایی الگو است.

روش های تحقیقاتی ما مربوط به یادگیری ماشین، داده کاوی، داده های بزرگ، برنامه های زمان بندی و برنامه ریزی و همین طور بهینه سازی، می باشد. ما می توانیم این روش ها را در زمینه های پشتیبانی تصمیم گیری، پردازش تصویر، تحلیل داده های سلسله مراتبی، و استخراج ویژگی می پردازیم.

در زمینه سیستم های کامپیوتری موازی ما می توانیم در مورد سیستم های کامپیوتری بیشتر مطالعه کنیم و واحدهای پردازشی (پروسسورها)، سیستم های چند هسته ای، سیستم های توزیع، سیستم های برپایه ابری، واحدهای پردازش گرافیکی و سیستم های همگن را به بهترین نحو مورد مطالعه قرار دهیم.

چنین روش ها و فناوری هایی برای طراحی، پیاده سازی و تحلیل سیستم های موازی به کار برده می شوند و هدف آن ها دستیابی به دقت بالاتر، قدرت و مقیاس پذیری بیشتر ، شناسایی بهتر منابع و همچنین مصرف کمتر انرژی اشاره نمود. این روش های تحقیقاتی شامل جنبه های نرم افزاری، سیستم های نرم افزاری و تعاملات بین سخت افزار و نرم افزار است.

این برنامه های کاربردی، متمرکز روی الگوریتم ها و روش های دیگر علوم داده بوده و الگوریتم های یادگیری ماشین و داده کاوی و تشخیص الگو و تحلیل داده های مقیاس بزرگ، در این بخش بسیار حائز اهمیت می باشد.

سیستم های حمل و نقل هوشمند

بسیاری از روش های تحقیقاتی در زمینه های سیستم حمل و نقل هوشمند، فعالیت داشته و شامل وسایل حمل و نقل الکترونیکی و ترافیک ریلی بوده که می توان آن ها را نیز برنامه ریزی کرد و در برنامه های توسعه شهری قرار داد.

تمرکز ما روی سیاست های تحلیل سیستم حمل و نقل، شبیه سازی، توسعه الگوریتم های تحقیقاتی و یافتن سیستم های توسعه پایدرا می باشد.

امنیت

در زمینه های تحقیقاتی و امنیت مربوط به تکنیک های یادگیری ماشین و تشخیص ناهنجاری ها ( یافتن الگوهای مربوط به داده و شناسایی رفتارهای نرمال) می توانیم به تحلیل داده های مقیاس بزرگ بپردازیم. تمرکز ما روی شناسایی و تصحیح نقاط ضعف سیاست گذاری ها و شناسایی زمینه های مربوطه و همچنین برنامه های صنعتی است.

سیستم های توزیع

در سیستم های توزیع، معماری چند پردازشی و داده در ابر ( فناوری های مبتنی بر استفاده از کامپیوتر برای اینترنت) مورد مطالعه قرار گرفته است.

یکی دیگر از زمینه های مربوط به هوش مصنوعی، تعاملات ماشین و انسان است. .تمرکز ما روی سرویس های ابری متفاوت و برنامه های کاربردی در شبکه های اجتماعی است.

محیط تحقیقاتی

آینده ای بسیار روشن در خصوص مباحث تحقیقاتی در پیش روی دانشگاه bth قرار دارد. تحلیل مجموعه داده های بزرگ نیاز مند سیستم های کامپیوتری با عملکرد بالا و مقیاس پذیری زیاد است . به همین منظور، بازار رقابت بسیار داغ بوده و نیاز است که مصرف انرژی و دیگر منابع کاهش یابد و به همین ترتیب سیستم های تولید دیگر نیز نیاز به تحلیل داده های بزرگ داشته و برای روش های تحقیقاتی دیگر مثل یادگیری ماشین، داده کاوی، مهندسی کامپیوتر نیز بسیار حائز اهمیت بوده و داده های جدیدی را در این سیستم های تحلیلی وارد می آورد. اطلاعات مربوطه در زمینه هایی مثل سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری و پردازش تصویر، ظاهر می گردند.

روش های تحقیقاتی دانشگاه bth در 9 گروه صنعتی گروه بندی شده و چالش های متفاوتی را در بر می گیرند. مبتنی بر این چالش ها و در مقایسه با روش های دیگر ما می توانیم گروه بندی زیر را ارائه دهیم.

-        گروه آ: تحلیل داده های بزرگ برای پشتیبانی تصمیم گیری

-        گروه ب: تحلیل داده های بزرگ برای پردازش تصویر

-        گروه پ: فناوری هایی مثل یادگیری ماشین.

-        گروه ت: مبانی و فناوری های مربوط به آن ها.

اقتصاد صنعتی و مدیریت

روش های تحقیقاتی مربوط به اقتصاد صنعتی و مدیریت، متمرکز روی مبانی فناوری، نوآوری و فناوری های صنعتی است. موضوعات کلیدی ، کارآفرینی بوده و اهمیت رشد و توسعه پایدار وتوسعه فناوری های اجتماعی را نیز می توانیم ببینیم به همین ترتیب چارچوب های تاثیر گذار در فناوری های جدید نیز اثر گذاشته و در صنعت و کسب و کار قابل پیاده سازی می باشند.

محققان به مطالعه مباحث صنعتی و کارآفرینی اشاره می کنند. این روش های تحقیقاتی با مشارکت با دیگر بخش های اجتماعی چه در سطح ملی و چه درسطح بین المللی انجام می گیرند و این روش های تحقیقاتی را می توان به دو گروه سازمان دهی نمود:

-        مدیریت نوآوری و تکنولوژی

-        سیستم های دینامیکی صنعتی و تغییرات فناوری

محققان دانشگاه bth در زمینه های اقتصادی کار کرده و اغلب با موضوعات مرتبط با کسب و کار مشارکت دارند.

این روش های تحقیقاتی در اقتصاد صنعتی و مدیریت نیز کارایی داشته و به همین ترتیب می توان این مباحث را در دپارتمان اقتصاد صنعتی دنبال نمود.

روش های تحقیقاتی دپارتمان اقتصاد صنعتی و مدیریت

مدیریت نوآوری و فناوری

خط تحقیقات بنگاه های اقتصادی، پروژه ها یا سازمان دهی پروژه ها به عنوان یک واحد تحلیلی در نظر گرفته شده و تمرکز روی تحلیل مبانی و استراتژی ها و بازارهای رقابتی است و به همین ترتیب می توان به توسعه نوآوری و تکنولوژی های موجود نیز اشاره نمود. این مدل های تحقیقاتی، استراتژیکی، ریسک های سرمایه گذاری و رقابتی، در توسعه پایدار نقش اساسی دارند.

فناوری های دینامیکی و تکنولوژیکی صنعتی

روش های تحقیقاتی، متمرکز روی تحلیل بازار، صنعت و سیستم های دینامیکی بوده و نقش اساسی را در این سیاست گذاری ها ایفا می کند. به همین ترتیب می توانیم به مطالعاتی روی مباحث کارآفرینی، توسعه پایدار صنایع و کسب و کار های جدید، روش های نوآوری و فناوری جدید اشاره نماییم. این روش های مشارکتی، با تحلیل فرایندهای اقتصاد محور انجام شده و فعالیت های تجاری را در زمان و مکان مناسب خود، توسعه می دهند. به عنوان مثال می توان به اهدافی اشاره کرد که در پیش روی جوامع مدرن قرار دارند.

ریاضیات و سیستم های مهندسی

بسیاری از مباحث و موضوعات پیش روی ما، بر پایه نوآوری های ریاضیاتی و مدل های مربوط به آن استوار است و بنابراین هدف ما، تحقیق و توسعه ریاضیات تئوری برای نیازهای آتی بوده و می توان به محصولات پایدار و پیشرفته جدید نیز اشاره نمود.

در زمینه ریاضیات و سیستم های مهندسی، ما به ترکیب تحقیقات علمی در زمینه ریاضیات، آمار و فیزیک می پردازیم و در تلاش هستیم تا روش های تحقیقاتی قوی مثل فناوری رادار، کنترل از راه دور، تحقیقات ترافیک و فناوری های مربوط به بهداشت را توسعه بخشیم. مدل سازی ریاضیاتی، هسته این پروژه ها به حساب می آید.

پروژه های تحقیقاتی ما بر مبنای مدیریت داده استوار بوده و اتحادیه های اروپایی نیز در این زمینه، تحقیقات قابل توجهی انجام داده اند.

روش های تحقیقاتی در زمینه ریاضیات و سیستم های مهندسی، در دپارتمان ریاضیات و علوم طبیعی دانشگاه bth قابل انجام خواهد بود.

-    الگوریتم های تبدیل تصویر جدید، مبتنی بر روش های اندازه گیری داپلر برای نظارت و امنیت، در دپارتمان ریاضیات دانشگاه bth در حال پژوهش و بررسی می باشد.

-    روش شناسی برای ارزیابی تاثیر وسایل نقلیه سنگین روی جاده ها و پروژه های مربوط به آن ها.

-        ارائه روش های پژوهشی برای رشد و انسجام طرح های تحقیقاتی

-        طرح های تحقیقاتی یک جانبه و دو جانبه

-        مدل سازی و بهینه سازی سیستم ها.

چند موضوع تحقیقاتی در دپارتمان ریاضیات دانشگاه bth

تحلیل گروه لی

تحلیل گروه لی، یک زمینه تحقیقاتی در حال رشد در زمینه ریاضیات در بسیاری از برنامه های کاربردی است. ایده های مربوط به تقارن و مباحثی از این دست، هسته اصلی نظریه لی به شمار رفته و همه مدل های ریاضیاتی را چه در زمینه طبیعی و چه در زمینه مهندسی، مدل سازی می نماید.

ALGA، یک مرکز تحقیقاتی بین المللی است که با هدف ارائه دانش جدید و افزایش مفاهیم کلاسیک و مدرن برای مباحث تحلیلی به کار برده یم شود.

سیستم های دینامیکی و سیستم های رمز نگاری

ما به مطالعه در مورد سیستم های دینامیکی گسسته برای چند ساختار نظری متفاوت می پردازیم و تمرکز ما روی شناسایی و طبقه بندی این موضوعات و داشتن فهم بهتر از مباحث دینامیکی است. بنابراین سیستم های دینامیکی نظری، برای حل مسائل جبری، نظریه اعداد و ترکیبی از این مباحث به کار برده می شود. ترکیبی از این زمینه ای متفاوت ریاضیاتی، به ما مباحث الهام بخشی را ارائه نموده و باعث می شود که در تلاش باشیم تا پروژه های رمز نگاری و رمز گشایی را به بهترین نحو حل نماییم. بنابراین ، محققان ترغیب خواهند شد تا در این زمینه های تحقیقاتی، به طرز قابل توجهی، مشغول به کار شوند.

منطق و ریاضیات

منطق ریاضیاتی، از جمله شاخه ای از دانش ریاضیات است.

منطق ریاضیات، بین افراد و بین مربیان، مطرح شده و شامل فهم مفاهیم مهم ریاضیات و فرمول بندی های حاصل در مقایسه با زبان طبیعی، نگاشت های ریاضیاتی و مواردی از این دست است که انسجام سلسله مراتبی داشته و مهارت های ریاضیاتی، گراف های منطقی و ارتباطات ریاضیاتی را در فرم گرافیکی به خوبی نشان می دهد.

تحقیقات و روش های آموزشی متفاوت را می توان با مطالعه در مورد قابلیت های ریاضیاتی گسترش داد و در مورد پیاده سازی روش های آموزشی و برنامه های دوره دبیرستانی، بیشتر صحبت نمود. نقطه شروع بنیادی روش های تحقیقاتی در این جا، مربوط به قابلیت های علم ریاضیات بوده و می توان به توسعه قابلیت های ریاضیاتی، در زمینه رشته های دیگر نیز پرداخت.

بهینه سازی ترکیبی، برای سیستم های کامپیوتر موازی و کد نویسی

مسائل ریاضیاتی در مفاهیم متنوعی رخ می دهند. هرکسی می تواند محاسبات کامپیوتری را تا حد امکان، به زبان ریاضیاتی بیان نماید. در صورتی که شما این مسائل ریاضیاتی را حل کنید می توانید مرزی را بین کامپیوتر و دیگر موضوعات بهینه سازی شده، بدانید.

روش های تئوری کد برداری نیز به همین صورت قابل انجام بوده و ما پیام هایی را از یک موبایل به موبایل دیگر می فرستایم و بنابراین سیگنال های واسط، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. به هرحال، با استفاده از روش های کد برداری متفاوت، پیام ها را می توان بازسازی نمود. به منظور بهینه سازی این فرایند، شما نیاز دارید تا مسائل ریاضیاتی خاص را نیز حل نمایید.

انسان شناسی، بهداشت وفناوری

روش های تحقیقاتی ، متمرکز روی زمینه های پرستاری و بهداشت عمومی است. این المان های تحقیقاتی را می توان برای بسیاری از فناوری ها اعمال نمود. حال می توان به فناوری ها و همین طور چگونگی انجام روش های تحقیقاتی برای رسیدن به یک زندگی بهتر اشاره نمود.

روش های تحقیقاتی و مطالعاتی، هم برای بهداشت و هم برای جلوگیری از بیماری ها مطرح یم گردند و می توان به نیازهای خاص افراد، عدم قابلیت ها، آسیب ها و همین طور فناوری های دیگر اشاره نمود که برای پشتیبانی و گسترش علوم بهداشتی، مراقبت های عمومی و پرستاری به کار برده می شوند. محققان، روی روش های تحلیلی، فرایندهای دیگر ، روش های شناختی یا روش های درمانی، مطالعه نموده و روی موقعیت های بهداشتی دیگر نیز متمرکز بوده و مفاهیم متفاوت را با استفاده از روش های متفاوت ارائه می دهند.

یک بخش مهمی از روش های تحقیقاتی، تعاملات بین ارتباطات، همکاری و همچنین یادگیری است که برای چشم اندازها و دیگر مباحث زمینه ای به کار گرفته می شوند.

این روش های تحقیقاتی، در دپارتمان بهداشت دانشگاه bth انجام می گیرند.

مراقبت های بالین

روش های تحقیقاتی و آموزشی بالینی در دانشگاه bth، بخش خاصی است که متمرکز روی روش های آموزشی، تحقیقاتی و فناروی های بهداشتی و ارائه روش های توسعه پایدار می باشد.

روش های تحقیقاتی، در یک محیط باز و دینامیک ارائه گردیده و برای مشارکت میان صنعت و دانشگاه و در بخش های خدمات بهداشت عمومی و خصوصی به کار می روند. این روش های تحقیقاتی، متمرکز روی زمینه های مختلفی بوده وشرایط مطلوبی برای نوآوری و پیاده سازی روش های آموزشی فراهم آورده اند.

-        آزمایشگاه های علوم تحقیقاتی مربوط به بهداشت

در این جا محیطی وجود دارد که به بیان پروژه های تحقیقاتی و ارائه روش های دانش و اطلاعات جدید و تعاملات بین افراد، بهداشت و فناوری می پردازد. این روش های تحقیقاتی، برای محققان وبسیاری از افراد در بخش دانشگاهی ، صنعت و دولت محلی مطرح بوده اند. پروژه های تحقیقاتی ، روی چگونگی روش های تحقیقاتی و فناوری متمرکز بوده و بهبود روش های کیفیت زندگی افراد را مورد پژوهش قرار می دهد.

-        واحدهای آزمایشی بالینی

در سطوح ملی و بین المللی، پروژه های تحقیقاتی بسیاری مطرح می شود و پروژه های کوتاه مدت و دراز مدت را می توان در محیط های واقعی و محیط های مجازی در نظر گرفت.

یک واحد مدرن، تجربیات فوق العاده ای برای محیط های جذاب فراهم نموده ومطالعات بالینی با مشارکت صنعت و دانشگاه قابل انجام می باشند.

-آزمایشگاه علمی  وبهداشتی

یک زمینه تحقیقاتی علمی ، برای هر دانشگاهی بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان، در دوره ها و برنامه های مربوط به پرستاری و دوره های ثانویه می توانند شرکت کنند و بسیاری از مدرسان و محققان در طراحی، تست و شبیه سازی روش های کاری برای خدمات بهداشتی در آینده، نقش حائز اهمیتی دارند. دانشجویان نیز با واحدهای صنعتی ، همکاری مثمر ثمری داشته و قادر هستند که بهترین برنامه های خود را در قالب صنعت بروز نمایند.

روش های خاص تحقیقاتی

روش های خاص تحقیقاتی در ذیل ارائه گردیده اند:

پرستاری

موضوع پرستاری، بر مبنای نیازهای انسان ها، محیط زیست، تعاملات و مراقبت های مربوطه می باشد. هدف ما ارتقای روش های پرستاری، پشتیبانی و بازیابی روش های مراقبتی است و بنابراین شرایطی ایجاد می شود که به بهترین نحو دانشجویان بتوانند فرایندهای تحقیقاتی خود را شکل دهند. محققان بر زمینه نیازهای جامعه و منابع مربوطه متمرکز بوده و مراقبت های بهداشتی و شرایط محیط زیست را نیز در نظر دارند و بنابراین قادر خواهند بود تا چشم اندازهای سازمان دهی شده را ارائه دهند.

علوم بهداشت عمومی

هدف از بهداشت عمومی، ارتقا بر چشم اندازهای بین رشته ای است و این چشم اندازها ، اطلاعاتی از اصول متفاوت مطالعاتی ارائه می دهند که این اصول بر شیوه های زندگی، محیط زیست، ساختارهای اجتماعی و سیستم های مراقبت بهداشتی و تاثیر آن ها روی بهداشت عمومی، متمرکز هستند. هدف ما، ارتقا اطلاعات بهداشتی و مراقبت ها و همچنین روش های مرتبط با آن ها است.

علوم پزشکی

هدف از این روش های مطالعاتی، ارائه چشم اندازهای بیولوژیکی روی علوم طبیعی است. پروژه های تحقیقایت با هدف توضیح فرایندها و مبانی متفاوت و مبتنی بر تغییرات و روش های درمانی و پاتوفیزیولوژیکی کار می کند.

فناوری های اجتماعی اعمالی

در این جا مباحث بین رشته ای ارائه می شود که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با نتایج فناوری های مربوطه می باشند. پروژه های تحقیقاتی ، هم مربوط به افراد حقیقی و هم مربوط به افراد حقوقی می باشد و بنابراین برنامه های دوره دکترا نیز در دانشگاه bth ارائه می گردند.

برنامه ریزی شهری و ساختار محیط زیست

روش های تحقیقاتی و برنامه ریزی متمرکز روی مکانیسم ها و روش های متفاوت کاری و کنترل فرایندهای متفاوت است و می توان بر چگونگی انجام روش های برنامه ریزی و مدیریت آن ها ، اشاره نمود.

روش های تحقیقاتی برنامه ریزی، فعالیت های بین رشته ای را دنبال می نمایند. این برنامه ریزی ها، بخشی از سیستم دولتی جامعه را تشکیل می دهند و روش های تحقیقاتی برنامه ریزی، شامل موضوعات متفاوتی مثل معماری، جامعه شناسی، علوم سیاسی، جغرافیای انسانی، محیط زیست و موارد دیگر می شود. مبانی تئوری و ریاضیاتی تحقیقاتی، محدود به یک موضوع خاص نبوده و در چند زمینه علمی متفاوت ارائه خواهد گردید. محققان قادر خواهند بود که از تمامی ابزارها به بهترین نحو استفاده نمایند و روش های تحقیقاتی را به خوبی در فرایندهای خود اعمال نمایند.

دو زمینه تحقیقاتی متفاوت

روش های تحقیقاتی و برنامه ریزی در دانشگاه bth، در تیم های تحقیقاتی جداگانه مورد بررسی قرار می دهند و شبکه های تاریخی متافوت نیز مطابق با چشم اندازهای نظری کار کرده و روش ها و متدهای مختلف در فرایندهای تحقیقاتی اعمال خواهند گردید.

دو زمینه تحقیقاتی را ما در این بخش ارائه می دهیم که در مرزهای بین برنامه ریزی به عنوان یک سیستم کنترل برای تغییر اجتماعی و همچنین برنامه ریزی مربوط به محیط زیست مورد تحقیق و بررسی قرار خواهد گرفت.

تحقیقات مربوط به برنامه ریزی به عنوان یک سیستم کنترلی

روش های تحقیقاتی انجام شده ، مربوط به چگونگی برنامه ریزی و مکانیسم های کنترل متفاوت ( ایدئولوژی ها و قوانین و هنجارهای تخصصی و تکنولوژی های موجود) بوده و روی توسعه پایدار، تاثیر قابل توجهی خواهند گذاشت و می توان به چگونگی روش های برنامه ریزی و فرایندهای مدیریتی اشاره نمود. تاکیدات فوق العاده ای مربوط به چگونگی روش های برنامه ریزی موثر و تغییرات سازمان دهی شده سیاسی ارائه گردیده اند که فرایندهای اجتماعی را نیز شکل داده و در شرایط کلی می توان به تغییرات آب و هوا و افزایش فرایندهای جهانی سازی و همچنین افزایش فعالیت های بخش دولتی اشاره نمود.

روش های مطالعاتی و دموکراتیک برنامه ریزی و تغییرات متفاوت موثر در طول فرایندهای در دست اقدام، مطرح شده و می توان به مشارکت های شهروندان در زمینه های متفاوت برنامه ریزی نیز اشاره نمود.

روش های تحقیقاتی برای ساخت محیط زیست

روش های تحقیقاتی در محیط زیست، چشم اندازهای متفاوتی را ارائه می دهد که متاثر از برنامه ریزی ها و روش های طراحی متفاوت می باشد. یک نقطه شروع ، در این جا بیان می گردد که برای شرایط اجتماعی و دیگر شرایط معرفی گردیده و می توان به چیشزمینه های انتزاعی و تجربی اشاره نمود. زمینه مورد علاقه دیگر در این مفهوم، برای چشم اندازهای متفاوتی مثل امنیت، بیان شده و روی طراحی های فضا و همچنین گونه های دیگر ، تاثیر می گذارند. به طور مشابه می توان به روش های تحقیقی اشاره نمود که روی زندگی انسان ها و الگوهای فعالیت های روزانه آن ها اثر گذاشته و در فعالیت های شهری ، بسیار منعطف و تاثیر گذار عمل خواهند نمود.

روش های تحقیقاتی مربوط به این برنامه ریزی ها در پروژه های تحقیقاتی و محیط زیست ارائه شده و تحقیقات فوق العاده ای را ارائه می دهند. یکی از پروژه های تحقیقاتی برای شش دانشجوی دکترا ارائه گردیده و به این ترتیب محققان نیز قادر خواهند بود به صورت بین المللی پروژه ها را مدیریت نموده و این پروژه ها را در اختیار دیگر دانشگاه های اروپا قرار دهند.

پروژه های تحقیقاتی دیگر نیز با مشارکت سایر محققان در دانشگاه استکهلم انجام شده و می توان به روش های تحقیقاتی گسترده در این زمینه اشاره نمود که روی موضوعات برنامه ریزی و تحقیقاتی چه در زمینه ملی و چه در زمینه بین المللی، متمرکز می باشد.

روش های تحقیقاتی برنامه ریزی و محیط زیستی ، در دپارتمان مدیریت و برنامه ریزی این دانشگاه قابل بررسی می باشد.

توسعه تولیدات

روش های تحقیقاتی، در مهندسی مکانیک مورد بحث بوده و می توان به مبانی علمی این زمینه نیز اشاره نمود که برای نوآوری و توسعه پایدار جامعه مورد بحث بوده و تمرکز منسجمی روی این موضوعات دارد.

چشم اندازهای مربوط به طراحی و مهندسی و شبیه سازی های طراحی و توسعه های مرتبط با این مدل، برای روش ها و ابزارهای متفاوت ارائه گردیده اند که می توان به روش های موثر و در دست اقدامی اشاره نمود که در سریع ترین مراحل ، قابل پیش بینی، توصیف، ارزیابی و ارتقا خواهد بود.

روش های طراحی، توسعه، تحلیل و شبیه سازی مورد نیاز برای پیش بینی فرایندهای تخصصی به کار رفته و به عنوان تابعی از ترکیبات متفاوت متغیرهای طراحی و چرخه زندگی می باشد.

به همین ترتیب می توان به مهارت های مهندسی و اصول متفاوت آن ها اشاره نمود و شبیه سازی مورد نیاز برای فرایندهای تخصصی و پیش بینی دیگر موارد، به عنوان تابعی از ترکیب اصول و متغیرهای متفاوت ارائه شده و می توان به پیش بینی تاثیرات اقتصادی و اجتماعی و اکولوژیکی در چرخه زندگی اشاره نمود.

هدف بسیاری از پروژه های تحقیقاتی، ادغام روش ها و ابزارهای دیگر و همچنین توسعه روش های مدل سازی شده می باشد که با یکدیگر کار کرده و روی محیط زیست اثر یم گذارند. ابزارهای فناوری اطلاعات توصیه شده، برای روش های تحلیلی، مدل سازی، شبیه سازی، بهینه سازی و مدیریت داده به کار برده شده و در مهندسی توزیع مرتبط با روش های تجربیاتی و تحقیقاتی، ارائه می گردند.

بسیاری از روش های تحقیقاتی برای توسعه پایدار به کار رفته و می توان به توسعه مدل ها، روش های مهندسی اطلاعات، سیستم های مکاترونیک ومکانیکی و دینامیک های ساختار دهی شده اشاره نمود.

روش های موثر تحقیقاتی در زمینه های تکنولوژیکی مهندسی مکانیکی ارائه می گردند و شامل مباحث تحقیقاتی زیر می شوند:

-        مهندسی نوآوری

-        اتوماسیون طراحی

-        تولید مفاهیم خلاق

-        توسعه تولیدات

-        سیستم های سرویس محور و نوآوری

-        توسعه روش ها و ابزارهای تولیدی

-        شبیه سازی ها و توسعه های پایدار

-        روش های تحلیلی ساختاردهی شده

-        توسعه ارزش ها

در دانشگاه bth همواره از استراتژی های خلاقانه حل مساله استفاده شده و شبیه سازی های کامپیوتری را برای خلق ایده ها، مباحث و توسعه فرایندها به کار برده می شود. روش های تحقیقاتی به محققان کمک می کند تا جنبه های کلی تر مساله را بدانند و قادر باشند در همه زمینه ها به تحقیق و توسعه بپردازند.

مهندسی نرم افزار

مهندسی نرم افزار، بسیاری از تکنیک ها، روش ها و فرایندهای توسعه پایدار را در زمینه سیستم های نرم افزاری پیشرفته، پوشش داده و به صورت سیستماتیک، رهیافت های توسعه پایدار و عملکردهای مربوط به سیستم های مهندسی نرم افزار و خدمات مربوطه را ارائه می دهد.

این روش های تحقیقاتی در مهندسی نرم افزار، از جمله گروه های تحقیقاتی علمی و تجربی بوده و زمینه های مهندسی نرم افزار را در اروپا گسترش می دهد. ما می توانیم به همکاری تنگاتنگ صنعت و دانشگاه، اشاره کنیم و در این میان چالش های صنعتی و رقابت های توسعه پایدار در سیستم های نرم افزاری، خدمات و تولیدات، گسترش خواهد یافت.

مهندسی نرم افزار، متمرکز روی مباحث مهندسی توسعه پایدار نرم افزاری بوده و تاکید ویژه ای روی چالش های صنعتی دارد.

ما رقابت های بسیار زیادی در زمینه علوم مهندسی و فناوری های مربوط به کسب و کار خواهیم داشت و تحقیقات ما به گونه ای ارائه خواهد شد که روش های تحقیقات آکادمیکی را در زمینه توسعه مباحث صنعتی، به بهترین نحو ارائه می دهد.

روش های تحقیقاتی مهندسی نرم افزار را می توانید در دپارتمان مهندسی نرم افزار که پیش تر مورد بحث قرار گرفت، مشاهده نمایید.

روش های تحقیقاتی مهندسی نرم افزار

توسعه پایدار

آموزش مباحث نرم افزاری

آموزش مهندسی نرم افزار با استفاده از روش های تجربی

مهندسی نرم افزار در مقیاس جهانی

مهندسی نرم افزار با مرکزیت انسان

الزامات مهندسی نرم افزار

مهندسی نرم افزار تحقیق محور

معماری و مدل سازی نرم افزار و خطوط راهنما

نوآوری ها، اکوسیستم و فرایندهای تجاری نرم افزاری

کیفیت نرم افزاری

توسعه فرایندهای نرم افزاری

مدیریت تولیدات نرم افزاری

توسعه های مدیریتی ارزش محور

اعتبار سنجی

استراتژی های مربوط به توسعه پایدار

روش های تحقیقاتی گفته شده متمرکز روی پشتیبانی متدولوژیکی بوده که برای شرکت های دیگر، و کلان شهرها و سازمان های دیگر، مطرح شده و به صورت استراتژیکی با روش های توسعه پایدار کار کرده و سازمان دهی های مربوطه، در زمینه توسعه پایدار نقش اساسی دارند.

این روش های تحقیقاتی به صورت بین المللی کار کرده و مستقل از شرکت های دیگر می باشند.

روش های تحقیقاتی مطالعاتی، توسعه پایدار وسازمان دهی های مربوطه برای جنبه های مدیریتی و گسترش برنامه های استراتژیکی، شناسایی نیازهای کاربران، فرمول بندی معیارها و خلق ایده ها و مفاهیم جدید به کار رفته و مدل های کسب و کار را گسترش می دهند.

هدف ما، ارتقای تفکرات استراتژیک پایدار است که در فرایندهای نوآوری به کار می روند و می توان به مراحل اولیه و رسیدن به ایده های فوق العاده برای توسعه پایدار جوامع و سازمان ها نیز اشاره نمود. در این مراحل، مدل سازی، شبیه سازی و هماهنگی روش های تحقیقاتی و اقتصادی و توالی اجتماعی ،  اکولوژیکی بسیار حائز اهمیت بوده و راه حل های متفاوتی برای آن ها مطرح می گردند. مبتنی بر این روش های گفته شده می توان به سازمان دهی ها و گزینه های استراتژیک چشم اندازها و توسعه مراحل بعدی در فرایند های مربوط به نوآوری اشاره نمود.

توسعه پایدار اجتماعی و روش های تولیدی و خدماتی ، در زنجیره تامین و مدیریت این دانشگاه و انرژی پایدار و توسعه سیستم های حمل و نقل و توسعه های محلی و توسعه سیستم های تغذیه، نقش حائز اهمیتی دارد.

گروه های مربوط به تحقیقات و نوآوری و روش شناسی های تصمیم گیری و شرکت ها و سازمان های دیگر نیز به صورت استراتژیک، برای توسعه پایدار مورد بررسی قرار گرفته اند و می توان آن را در سازمان دهی های دیگر نیز جستجو نمود.

روش های تحقیقاتی و برنامه ریزی های ما ، باعث جذب بسیاری از افراد از سراسر جهان می شود.

در دانشگاه bth امکان همکاری با دانشگاه های دیگر نیز وجود دارد و توسعه پایدار، در روش های تحقیقاتی این دانشگاه، نقش فوق العاده ای دارد بنابراین ما می توانیم متمرکز روی نوآوری و روش های خدماتی، به فعالیت های تحقیقاتی خود ادامه دهیم و بنابراین همکاری تنگاتنگی با تحقیقات توسعه پایدار تحقیقاتی و همچنین شرکت های دیگر وجود دارد و ما قادر خواهیم بود که سیستم های اجتماعی و اکولوژیکی را در زمینه سبک زندگی خود مدیریت کنیم و به بهترین نتایج خواهیم رسید. مدل سازی، شبیه سازی و برنامه ریزی های تکنیکی وکسب و کاری و تعاملات اجتماعی و اکولوژیکی در زمینه های متفاوت فرهنگی، به ما کمک می کند تا چشم اندازهای وسیعی را بشناسیم و در مراحل بعدی فرایندهای نوآوری گونه از آن ها بهره بریم.

بنابراین در دانشگاه bth دانشجویان قادر خواهند بود که سیستم های انرژی، سیستم های حمل ونقل و توسعه های محلی را ارتقا بخشند و همگام با دیگر شرکت های در عرصه های جهانی گام بردارند.

بنابراین ما می توانیم به مفهوم نوآوری ، توجهات ویژه ای داشته باشیم و در سیستم های بالاتر نیز به خلق ایده بپردازیم.

بسیاری از سهامداران در تلاش هستند تا زنجیره های تامین را گسترش دهند و به خلق ایده های جدیدی در زمینه های مدیریتی بپردازند. در شرایط کلی ما از چشم اندازهای گسترده و متدولوژیکی این دانشگاه، پشتیبانی خواهیم نمود و در تلاش هتسیم تا سازمان دهی های فوق العاده ای را در زمینه جوامع پایدار ارائه دهیم.

رسانه و فناوری ارتباطات و مباحث مربوط به زیبایی شناسی

تحقیقات انجام شده در فضای رسانه و فناوری ارتباطات، حد فاصل بین فناوری و زیبایی شناسی بوده و در دو بخش ارائه می گردد. ما تجربیاتی را در خصوص دانش و اطلاعات، داده ها و فرایندهای مربوطه برای خلق ایده های جدید، برای دانشجویان ارائه می دهیم.

روش های مبتنی بر چشم اندازهای بین رشته ای، ریشه در کامپیوتر و علوم و فناوری دارد و می توان در فناوری های دیجیتال، روی آن ها مانور داد.

تحقیقات گسترده، به خلق ایده و توسعه روش های طراحی و تست و ارزیابی می پردازد که همکاری تنگاتنگی با بخش های دیگر خواهد داشت.

سیستم های مخابراتی

روش های تحقیقاتی ما، برای ارزیابی و بررسی معماری های فناوری اطلاعات، فناوری های چند رسانه ای موبایل، سرویس های وب و همین طور محیط های مربوط به آن مثل محاسبات ابری و شبکه های ابری به کار برده می شود.

بدون استفاده از سیستم های مخابراتی، بسیاری از فعالیت های دنیا متوقف خواهد شد.

بسیاری از هواپیماها و کشتی ها، می بایست با کنترلرها و وسایل نقلیه دیگر، به یکدیگر مرتبط باشند . بنابراین بسیاری از فناوری های ناوبری، نیاز به ارتقا و به روز رسانی اطلاعات ترافیکی داشته و برای کنترل از راه دور به کار برده می شوند.

بسیاری از سیستم ها در آینده ای نزدیک، به صورت آنلاین و متصل به هم کار می کنند که می توان به سیستم های تولید در کارخانه ها، داده های پزشکی، زیر ساخت های کنترل از راه دور و دیگر تجهیزات اشاره نمود که به طور انحصاری، روی اینترنت چیزها نیز بررسی می گردند.

در همین بخش، انواع متفاوتی از سیستم ها متصل به یکدیگر هستند که می توان به اتصال المان های مختلف و همین طور پیچیدگی چالش برانگیز این المان ها نیز اشاره نمود. سرویس ها و سیستم های آینده، تکیه بیشتری بر ساده سازی دارند و سیستم های ارتباطی کارآمد تر و بهتر و موثرتری ارائه می گردند که هماهنگ با بخش های دیگر عمل می کنند.

چالش های پیش رو، اهداف تحقیقاتی ذیل را دنبال می نماید:

-    مشارکت با اطلاعات اصلی، توضیح المان های مربوطه در سیستم های مخابراتی و ارتباط آن ها با یکدیگر.

-        ایجاد روش های متدولوژیکی و مدل های مختلف برای سیستم های مربوطه

-    پیشنهاد روش های مختلف معماری و بهینه سازی سیستم ها و المان های مربوطه و به حداکثر رساندن راندمان های مربوطه، عملکردها و استفاده از منابع و هزینه های مربوطه.

راهکارهای هوشمند، نیاز مند پشتیبانی های هوشمندانه اطلاعاتی و فناوری های ارتباطی بوده و به این معنا است که انتقال بهینه ، ازجمله نقطه های کاربردی مربوط به هزینه و توسعه پایدار می باشد.

در این میان می توان به روش های تحقیقاتی و طراحی سیستم های آینده و معماری های مربوطه اشاره نمود که در ویژگی های مربوط به مدل سازی و تحلیل سیستم ها به کار رفته و تجربیات کاربر محور را به بهترین نحو ارائه می دهد.

موضوعات کاربردی و راندمان سیستم های مخابراتی

روش های تحقیقاتی دانشگاه bth در سیستم های مخابراتی، متمرکز روی عملکردها و کارایی آن ها می باشند. محققان ، تجربیات فوق العاده ای برای ارزیابی روش های چند رسانه ای موبایل و سرویس های وب و محیط های مجازی دارند که می توان به محاسبات ابری و شبکه های ابری اشاره نمود.

تیم های تحقیقاتی در تلاش هستند تا به شبکه ها و آزمایشگاه های مخابراتی و رادیویی مجهز، دست یابند و بنابراین تجربیات پیشرفته و هوشمندانه ای در این بخش ارائه خواهد گردید.

کیفیت تجربه و خلق ایده در دانشگاه bth

بسیاری از روش های تحقیقاتی، متمرکز روی کیفیت تجربیات و خلق ایده بوده و پلی بین اهداف دانشجویان و فعالیت های آن ها ایجاد می نماید که به صورت پیوسته، کیفیت فعالیت ها را نظارت سنجی می نماید. علاوه براین می توان به روش های تحقیقاتی انجام شده در شبکه های ارتباطی آینده اشاره نمود.

محاسبات ابری، شبکه ها و امنیت

تیم های امنیتی، شبکه و محاسبات ابری، مرکز هوشمندانه فعالیت های ما به شمار می آید که برای روش های تحقیقاتی و آموزشی تکنیکی در جنبه های مختلف سیستم های ابری به کار می روند.

سیستم های نسل بعدی اینترنتی، و شبکه های آینده در دانشگاه bth به صورت جدی مورد بحث قرار گرفته و برای امنیت و طراحی و پیاده سازی و کارایی شبکه ها و سیستم های مخابرات، به کار برده شده و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت www.bth.se/cns مراجعه نمایید.

محاسبات تعاملی در دانشگاه bth

روش های تحقیقاتی دانشگاه bth متمرکز روی محاسبات تعاملی و مجازی بوده و این محاسبات در اصول مربوط به علوم کامپیوتر مثل گرافیک کامپیوتر، مجازی سازی، فناوری های بازی و محاسبات انسان محور، کارایی دارد.

رشد سریع چالش های مربوط به تحلیل  و پردازش داده ، در اطلاعات مجازی دانشگاه bth بسیار حائز اهمیت بوده و یکی از جنبه های مهم و چالش برانگیز برای تعامل موثر با کامپیوتر ها به شمار رفته که می توان به طراحی و توسعه روش های فناوری جدید در این حوزه نیز اشاره نمود.

زمینه های تحقیقاتی مربوط به محاسبات موثر ، شامل علوم، مهندسی، مراقبت های بهداشتی و خدمات عمومی می شود.

فعالیت های تحقیقاتی دانشگاه bth متمرکز روی گرافیک کامپیوتری و مجازی سازی بوده و شامل مدل سازی، انیمیشن سازی،  واقعیت مجازی، پردازش تصویر و همچنین داده کاوی می شود.

توسعه و ارتقای بازی های دیجیتال، شامل فرایندهای توسعه بازی، تکنیک های تعاملی جدید در بازی ها و همچنین برنامه های کاربردی قوی می شود.

محاسبات انسان محور و تعاملات انسان با کامپیوتر، به نحوی در دانشگاه bth سازمان دهی شده اند که در طراحی های تعاملاتی، مطالعات دانشجویی و روش شناسی های مربوطه، جلوه گر می شوند و می توان به گسترش پروژ ه های مربوطه در این حوزه اشاره نمود.


با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری
 


 

   
   
   
  آدرس دفتر مرکزی : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک جنب بانک سامان پلاک 2475 واحد 7 تلفن : 02188322111
  طراحی و پیاده سازی :