• تحصیل
 • سوئد
 • قبرس
 • سوئد
 • سوئد
 • دال
 • سوئد 2

 

زندگی در کشور سوئد

زندگی در کشور سوئد، به گونه ای است که بسیار تحت تاثیر طبع و اخلاق مردم این کشور قرار دارد. مردم سوئد، با توجه به تاثیرات آب و هوایی مشابه با قطب، بسیار افراد خونسرد و آرامی هستند. همچنین مردم کشور سوئد، بسیار صلح طلب و در کارهای تیمی خلاق می باشند.

در این کشور، نظام سیاسی بر مبنای پادشاهی مشروطه بوده و دولت این کشور به صورت مجلسی و پارلمانی اداره می گردد.

با توجه به این که کشور سوئد، نزدیک به قطب قرار دارد ولی چندان آب و هوای سرد وقطبی ندارد و در قسمت جنوب این کشور، در فوصل مختلف سال، از تنوع جالب آب و هوایی برخوردار است.

برای زندگی در کشور سوئد، میزان بالای رفاه در این کشور و پیشرفت و کیفیت زندگی را در نظر داشته باشید. ذکر این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که طبق آمار انجام شده، سطح جرم و جنایت در این کشور، به شدت پایین است. البته به صورت کلی می توان در نظر گرفت که کلا در تمامی کشورهای حوزه اسکاندیناوی، نرخ جرم و جنایت رو به پایین می باشد. چون رفاه بسیار بالا بوده و نرخ بیکاری نیز کاهش می یابد بنابراین کاهش نرخ جرم و جنایت، چندان چیز دور از ذهنی نخواهد بود.

در کشور سوئد، 10 میلیون نفر ساکن هستند ولی این 10 میلیون نفر، همه از افراد بومی این کشور نیستند. تعداد بسیاری از بومیان کشور فنلاند نیز در کشور سوئد زندگی می کنند و چون که کشور سوئد، از جمله مهاجر پذیرترین کشورها در ناحیه اروپا است، بنابراین در حدود صد هزار فرد ایرانی در کشور سوئد، اقامت دائم دارند.

از جمله سایر شاخصه های بسیار مهم در کشور سوئد، برای زندگی در این کشور، فرهنگ عادی مردم این کشور است.

همانطورکه در نظر داریم، افراد سوئد، مردمان بسیار صلح طلبی هستند و در فرهنگ عامه، احساس رقابت چندانی در میان آن ها وجود ندارد ولی بسیاری از افراد بزرگسال و والدین سوئدی، در تلاش هستند که تربیت کودکان وفرزندان خود را به گونه ای سازمان دهی نمایند که هیچگونه رقابت کاذب  و خودبرتر بینی در میان رفتار آن ها وجود نداشته باشد.

در فرهنگ سوئد، رعایت اعتدال، جایگاه بسیار ویژه ای دارد. خانواده و حقوق فرزندان در میان سوئدی ها، نقش بسزایی دارد و این امر ، موضوعی بسیار مثال زدنی و جالب توجه در میان خصلت های مختلف خانواده های سوئدی است.

در کشور سوئد، والدین می توانند در زمان تولد فرزندانشان، هجده ماه مرخصی با حقوق داشته باشند.

کشور سوئد، علاوه براین که یک کشور مهاجر پذیر است، یک کشور غیر مذهبی است. ولی با این وجود، هیچ محدودیت و تعصبی در مقابل مذاهب مختلف در سراسر جهان نداشته و افراد با مذاهب گوناگون، جذب مهاجرت در این کشور می شوند.

اقتصاد کشور سوئد، بر مبنای صادرات اجناس طبیعی، من جمله چوب و سنگ و آهن و انرژی های طبیعی است. طبق قوانین دولتی کشور سوئد، بودجه دولتی این کشور از مالیات های فوق العاده در حال تامین بوده و این مالیات، از دهک های بالای جامعه، بیشتر مد نظر هستند و مردم سوئد، می توانند وضعیت اقتصادی ایده آلی نسبت به سایر مردم جهان، را تجربه کنند.

با ما همراه باشید.

 

تهران- بالاتر از میدان ونک جنب بانک سامان پلاک 2475- طبقه 4 واحد 7  

تلفن: 02188322111

@pardisanstudy

 


با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری
 


 

   
   
   
  آدرس دفتر مرکزی : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک جنب بانک سامان پلاک 2475 واحد 7 تلفن : 02188322111
  طراحی و پیاده سازی :