• تحصیل
 • سوئد
 • قبرس
 • سوئد
 • سوئد
 • دال
 • سوئد 2

 

رده بندی: 14 دانشگاه برتر در سوئد در سال تحصیلی 2020/ 2021

سوئد دارای مدرن ترین و به روز ترین دانشگاه ها و کالج های بین المللی در سراسر دنیا است. کشورهای پیشرفته در اروپا، دارای آمیزه ای از کیفیت های آموزشی آکادمیک بوده و جامعه اروپا با دیدی باز، کیفیت زندگی را مورد آزمون قرار می دهد و مطابق با آن برنامه های آموزشی دانشگاه ها را ترتیب بندی می نماید. سوئد، از جمله کشورهای مشهور و منحصر به فردی است که اکثر دانشجویان، دانشکده های این کشور را برای ادامه حصیل انتخاب می کنند. به جرات می توان گفت، سوئد یکی از اولین گزینه هایی است که هر فرد علاقمند به تحصیل در خارج از کشور، در میان ده ها کشور واجد شرایط، انتخاب می کند و به ادامه تحصیل می پردازد.

همان طور که می دانیم، سوئد، امتیازهای بالایی در رده بندی تحصیلی در میان کشورهای اروپا داشته است و امکانات خاصی برای دانشجویان بین المللی قائل است.

در جدول ذیل، شما می تواندی ببیند که چه دانشگاه هایی در سوئد، در بالاترین رتبه بندی قرار دارند. پنج موسسه از موسسات بین المللی تحصیلات عالی در سوئد در رده بندی 100 دانشگاه برتر جهان در هر سال قرار می یگرد. موسسه تحصیلات عالی کارولینسکا (Karolinska institute ) ( یک مدرسه علوم پزشکی)، دانشگاه اوپسالا، دانشگاه لوند، دانشگاه استکلهلم، موسسه فناوری سلطنتی KTH. از جمله موسسات و دانشکده های برتر در سطح جهان هستند.

برای کشور کوچکی مثل سوئد، این امتیازها ورده بندی ها بسیار بسیار چشمگیر است. و این امر اثبات می کند که دانشجویان این دانشگاه ها ، چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد، بهترین انتخاب را انجام داده اند و برای رسیدن به مشاغل حرفه ای و تحصیلات دانشگاهی، می توانند با خیال آسوده برنامه های خود را در یکی از موسسات و دانشگاه های آموزش عالی سوئد، دنبال نمایند.

جدول رده بندی دانشگاه ها در سوئد

رده بندی ARWU 2019

رده بندی THE 2020

رده بندی QS 2020

دانشگاه

101

96

92

دانشگاه لوند

201

201

98

موسسه فناوری سلطنتی KTH

62

102

116

دانشگاه اوپسالا

301

251

140

دانشگاه فناوری چالمرز

73

175

191

دانشگاه استکهلم

151

186

256

دانشگاه گوتنبرگ

301

401

324

دانشگاه لیکنوپینگ

401

301

340

دانشگا اومه آ

901

-

-

دانشگاه فناوری لوله آ

801

351

-

دانشگاه اوربرو

404

-

-

مدرسه اقتصاد استکلهم

301

301

-

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد

38

41

-

موسسه کارولینسکا

-

801

-

دانشگاه کارلستد

 

در این بخش توضیحی در خصوص رده بندی های متفاوت انجام شده روی دانشگاه ها ارائه می دهیم و بیان می کنیم که این رده بندی ها به چه صورت بیان می شود.

رده بندی دانشگاهی QS جهانی از جمله مهم ترین و قابل ارجاع ترین رده بندی ها است. رده بندی QS با تکیه بر تحصیلات آکادمیکی و مصاحبه با هزاران دانشجوی تحصیلات آکادمیک در سطح جهان در خصوص شهرت دانشگاه های مربوطه انجام می گیرد.

رده بندی THE یا رده بندی دانشگاهی جهانی Time higher education   ، آماری از دانشگاه های مختلف را با هم مقایسه می کند. کیفیت تدریس، هوشمندی در روش های تحقیقاتی یا انجام تحقیقات و پژوهش های موثر در دانشگاه های مربوطه، عواملی هستند که باعث می شوند این رده بندی ، نمره بالاتری را کسب نماید. ( به این معنا که تا چه میزان روش های تحقیقاتی دانشگاه های مختلف را می توان به بخش های دیگر نیز ارجاع داد. )

رده بندی های آکادمیکی دانشگاه ها در سطح جهان که توسط دانشگاه شانگهای جیو تونگ انجام می گیرد واغلب به عنوان شاخص رده بندی شانگهای یا ARWU شناخته می شود، تمرکز روی روش های تحقیقاتی و مقاله های انجام شده در دانشکده ها و دانشگاه ها و موسسات مربوطه است و کیفیت تحقیق و پژوهش ، سنجیده می شود. به طور مثال، مقالات علمی و آکادمیک منتشر شده در دانشگاه ها، معیار خوبی است که رده بندی ARWU سنجیده شود . همین طور برنده جایزه نوبل شدن دانشجویان دانشگاه ها و کسب رتبه و مدال های علمی مختلف ، باعث بهبود و ارتقا این امتیاز در سطح جهان می شود.

تحصیل در سوئد

سوئد، برای تمام دانشجویان بین المللی ، دانشگاه بسیار شناخته شده و مشهوری است. دانشگاه های کشور سوئد، بهترین و برجسته ترین دانشگاه ها در سطح جهان هستند. افراد بسیار مشهوری وجود دارند که در این دانشگاه ها تحصیل کرده اند. دانشجویانی که از کشورهای اروپایی وارد کشور سوئد شده اند، می توانند از تسهیلات تحصیل رایگان و بدون شهریه در سوئد استفاده نمایند. دانشگاه های سوئدی، بیشتر از 1000 برنامه آموزشی را به زبان انگلیسی در سوئد، آموزش می دهند.

سوئد، مهد دانشگاه های برتر در سراسر جهان بوده و برای شهروندان اروپایی ، امکان تحصیل رایگان را فراهم نموده است.

تقریبا چهل دانشگاه در سوئد تاسیس گردیده است. بسیاری از این دانشگاه ها در سرتاسر جهان کاملا شناخته شده می باشند. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه هایی مثل دانشگاه اوپسالا، دانشگاه لوند یا دانشگاه استکهلم اشاره نمود. سوئد، یکی از کشورهای پیشتاز اروپا است که دوره های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. زبان تدریس در بسیاری از مقاطع تحصیلی ، انگلیسی است و بنابراین ضرورتا دانشجویان نیازی ندارند که زبان سوئدی را بدانند تا بتوانند ادامه تحصیل بدهند یا تعاملات اجتماعی بر قرار نمایند. نزدیک به 900 دوره در سوئد، بر گزار می شود که دانشجویان می توانند بنا به انگیزه ها و علایق خود در این دوره ها و کارگاه ها شرکت نمایند.

تحصیل در سوئد برای شهروندان اروپایی و همین طور افرادی که مجوز اقامت دائم در سوئیس را دارند ، رایگان است. دیگر افراد، نیز تنها شاید مجبور باشند هزینه ای بین 8000 تا 15000 یورو در هر سال بپردازند که نسبت به امکانات تحصیلی ارائه شده در سوئد، واقعا هزنیه گزافی نیست.

ضرورت داشتن ویزا برای دانشجویان

دانشجویان از EU/EEA قادر هستند که در سوئد به ادامه تحصیل بپردازند و برای این امر، هیچ نیازی به ویزا ندارند. در صورتی که شما در مکانی خارج از اروپا باشید، ممکن است نیاز داشته باشید که از ویزای دانشجویی استفاده نمایید. بررسی کنید که قوانین سوئد چگونه هستند و چگونه می توانید الزامات قانونی را رعایت کنید و به بهترین نحو، ویزای دانشجویی را اتخاذ نموده و برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید.

بازار شغلی برای دانشجویان

سوئد، مهد پرورش دانشجویان موفق در عرصه های بین المللی است. به عنوان مثال در مورد دانشگاه هایی مثل ولوو، IKEA ، H&M بیشتر تحقیق کنید و قابلیت های این دانشگاه ها را برای خود تعریف نمایید.

استارت آپ های شغلی بسیاری در سالیان اخیر در سوئد، تاسیس شده اند که می توان به اسکایپ یا اسپوتیفای اشاره نمود که از مشهورترین استارت آپ ها در سراسر جهان هستند.

بسیاری از کارمندان بین المللی ، مهارت های زیادی در زمینه های مختلف شغلی دارند و دانشجویان بین المللی می توانند به راحتی در سوئد، مشغول به کار شوند. صرفه نظر از این که آن ها به زبان سوئدی مسلط هستند یا زبان انگلیسی، برای این گونه دانشجویان ماهر و زبر دست، شغل های منحصر به فردی وجود دارند که حتی بدون دانش زبان سوئدی نیز می توانند در مشاغل مربوطه مشغول به کار شوند و با استفاده از زبان انگلیسی ، فعالیت های شغلی خود را دنبال نمایند.

دولت سوئد، امکانات فوق العاده ای برای کارمندان یا دانشجویان سایر ملل ، قائل هستند و به آن ها این امکان را می دهند که به محیط های کارگاهی محلی در شهرهای مختلف سوئد بپردازند و پس از یک دوره کارآموزی، فعالیت شغلی منحصر به فرد خود یا استارت آپ خود را راه اندازی کنند و مستقلا مشغول کار شوند.

آب و هوای سوئد

مثل تمام کشورهای شمال اروپا، سوئد نیز به زمستان های یخ زده و تابستان های اندکی ملایم، مشهور است. زمستان در کشورهای اسکاندیناوی مثل سوئد، بسیار طولانی و تاریک است و تابستان ها نیز آسمان کمتر تاریک می شود.

امکانات حمل و نقل در سوئد

سوئد در شمالی ترین نقطه اروپا واقع شده است یعنی در مکانی بین فنلاند و نروژ.

سوئد دارای بزرگ ترین فرودگاه بین المللی است که این فرودگاه در استکهلم واقع شده و بیشتر از 170 مقصد در سطح جهان دارد. بسیاری از شهرهای سوئد که دارای دانشگاه های کوچکتری نسبت به استکهلم هستند و نزدیک به فرودگاه محلی استکهلم می باشند، می توانند به فرودگاه آرلندا یا استکهلم دستیابی داشته باشند. ( شایان ذکر است که افرادی که برای اولین بار به سوئد مسافرت کرده اند، می توانند از سرویس های تاکسی رانی موجود در شهرهای مختلف سوئد استفاده کنند و هزینه های تاکسی را با استفاده ازاستیکر هایی که به آن ها ارائه می شود پرداخت نمایند. ) سوئد ، دارای شبکه های قطار شهری و بین شهری پیشرفته ای است که تحت لیسانس و پشتیبانی چندین کمپانی قرار دارد. شما می توانید اغلب با استفاده از سرویس های Baltic Sea به شهرهای دیگر یا کشورهای دیگر مسافرت کنید.

سوئد دارای جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر است که از این ده میلیون نفر حدود 2 میلیون نفر ، زیر 18 سال هستند. هشتاد و پنج درصد از این جمعیت در محیط های شهر نشینی زندگی می کنند. سوئد، یک کشور چند فرهنگی و چند ملیتی است. 15 درصد جمعیت سوئد، در کشوری دیگر متولد شده اند. و در حدود 5 درصد از کودکانی که در سوئد متولد می شوند، ریشه خانوادگی و پدر و مادر آن ها، از کشور ها و ملیت های دیگر هستند.

در این بخش از نظر موقعیت جغرافیایی، مطالبی را در مورد سوئد بیان می کنیم.

پایتخت سوئد، استکهلم است که بزرگترین شهر در سوئد می باشد و حدود 950000 نفر در این شهر زندگی می کنند. دیگر شهرهای بزرگ سوئد، گوتنبرگ و مالمو است که گوتنبرگ در ناحیه غربی سوئد واقع شده و جمعیتی در حدود 570000 نفر دارد و مالمو نیز در جنوب سوئد قرار گرفته و دارای جمعیت 340000 نفری است. دانشگاه های مشهور اوپسالا و لوند، دانشگاه های شناخته شده ای درسوئد هستند.

کمتر از سه درصد از فضای سوئیس، مورد ساخت و ساز قرار گرفته است و 69 درصد از این کشور، پوشیده شده در فضای جنگلی است. سوئد، نسبتا کشور پهناوری است و فاصله شمالی ترین نقطه سوئد تا جنوبی ترین نقطه آن، چیزی در حدود 1574 کیلومتر است.

سوئد را می توان به سه بخش اصلی تقسیم نمود:

ناحیه گوتالند در جنوب سوئد، ناحیه اسویلند در بخش وسط و نورلند در بخش شمال سوئد.

زبان رسمی سوئد، زبان سوئدی است. ولی تعداد زیادی از افرادی که در سوئد زندگی می کنند به زبان انگلیسی صحبت می کنند و سطح زبان انگلیسی این افراد، سطح بسیار بالایی است.

چندین سازمان چند ملیتی در سوئد وجود دارد، که زبان انگلیسی زبان رسمی این سازمان ها بوده و چندین برنامه دانشگاهی و دوره های کارگاهی نیز به زبان انگلیسی در سوئد تدریس می شود.

در سوئد، به زبان های دیگری غیر ازسوئدی نیز صحبت می شود. که می توان به زبان فنلاندی، زبان صربی کورواسی، زبان عربی، کردی، اسپانیایی، آلمانی وفارسی نیز اشاره نمود.

دولت سوئد یک دولت پارلمانی است. بخش های سیاسی و اساسی سوئد را می توان در دو گروه، بخش بندی کرد. یک بخش مرکزی و غربی که شمال دموکرات های اجتماعی می شود و دیگری بخش مرکزی و شرقی .

دولت پارلمانی سوئد به نام ریکسداگ شناخته شده و اعضای این گروه هر چهار سال انتخاب می شوند.

دولت سوئد، از سال 1973 آغاز به کار کرده و هیچ قدرت سیاسی تا آن زمان نداشته است. سوئد عضوی از اتحادیه اروپا است که واحد پولی کشور خود را دارد و واحد پول سوئد، کرونا می باشد.

تحصیل در سوئد و کار کردن در سوئد، نیاز به تلاش و پشتکار پیگیرانه ای دارد و می بایست کسانی که مشتاق به کار و تحصیل در سوئد هستند با دقت و همت هرچه تمام تر فعالیت های شغلی و تحصیلی خود را طی کنند و در این عرصه از هیچ کاری فرو گذار نباشند.

در میان فعالیت های سخت شغلی و تحصیلی ، می توانید یک استراحت کوتاهی در حد نوشیدن یک فنجان چی یا قهوه، داشته باشید و با همکاران یا همکلاسی های خود به تعامل و گفتگو بنشینید.

می توانید نوشیدنی های سالم مثل آبمیوه و یا انواع ساندویچ ها را در زمان استراحت خود مصرف نموده و به تجدید قوا بپردازید.

موسسه ای که در آن کار می کنید، یک موسسه اجتماعی است و بخش بسیار مهمی از فرهنگ ملی را تشکیل می دهد. شما می توانید ، با خانواده خود و یا یکی از بهترین دوستان خود، پیش از آغاز به کار از این محیط دیدن نمایید.

Lagom  واژه مهم و پرکاربردی در زبان سوئدی است و بسیاری از افراد سوئدی ، از این واژه زیاد استفاده می کنند. معنای این واژه ، این است که فلان چیز به اندازه کافی خوب است و یا این که قابل استفاده است. در مورد ایده آل های اجتماعی و فرهنگی در سوئد، می توانیم اذعان داریم که عدالت و مساوات حرف اول را می زند.

دید باز و تساوی ، جنبه های بسیار مهمی در آداب اجتماعی هستند. روابط هم جنس گرایی از سال 1944 قانونی شد و از سال 2003 با همجنسگرایی موافقت شده و از سال 2009 ، همجنسگرایان می توانند به راحتی ازدواج کنند.

این کشور ، اولین کشور در سطح جهان است که در این زمینه آزادی درد و در بالاترین رده بندی آزادی جهانی قرار دارد.

 

در خصوص نکات مذهبی نیز می توان خاطر نشان نمود که کشور سوئد، کشوری بسیار سکولار است. و بسیاری از مذاهب دنیا در این کشور جای دارند و مورد خوشایند همگان است. کلیساهای ملی سوئد، کلیسای لوتران است اما کاتولیک ها و دیگر مسیحی ها نیز در این کشور، حضور برجسته ای دارند. اسلام، یکی از بزرگترین مذاهب در سوئد است و افرادی با مذاهب یهودی و بودایی نیز در سوئد زندگی می کنند.

بزرگ ترین اعیاد در سوئد، جشن وسط تابستان، جشن کریسمس و جشن عید پاک است.

از نظر نکات فرهنگی در سوئد می توان گفت که سوئد همواره صادر کننده فرهنگ بوده و بزرگترین صادر کننده موسیقی پاپ در سراسر دنیا به شمار می آید .

شعر، موسیقی و ادبیات در سوئد جایگاه ویژه ای دارد.

موقعیت های بی شماری برای ارتقا و بهبود زندگی در سوئد وجود دارد و شما که سوئد را برای ادامه زندگی، تحصیل یا کار انتخاب کرده اید می توانید در انواع تئاترها و کنسرت ها شرکت کنید و روحیه خود را صد چندان بهتر از قبل نمایید.

یکی از جالب توجه ترین نکاتی که در سوئد مد نظر است، طبیعت منحصر به فرد سوئد می باشد. و این دلیلی است که بیان می کند تا چه حد محیط زیست برای سوئدی ها حائز اهمیت است. تنها یک درصد از زباله های جامد، در سوئد وارد محل دفن زباله می شوند و ما بقی زائدات، بازیابی شده و یا برای تولید گرما، الکتریسته یا سوخت وسایل نقلیه، به عنوان بیوگاز، مورد استفاده قرار می گیرند. منابع انرژی تجدید پذیر برای 25 درصد از تولید انرژی سوئد به دست می آیند. شرکت های متفاوتی وجود دارند که فناوری های محیط زیست پسندانه را در سوئد گسترش می دهند و از سوخت های زیستی، انرژی زیستی، توان باد، توان خورشیدی و بازیافت، فعالیت قابل توجهی دارند.

ابداع و نوآوری در سوئد، جایگاه خاص و منحصر به فردی دارد. سوئد، نوآورترین کشور در سطح جهان به حساب می آید . سوئد از نظر اقتصاد یک کشور کاملا دیجیتالی به حساب می آید و متصل با دستگاه های دیجیتالی است.

بسیاری از افرادی که در سوئد زندگی می کنند، علاقه مند به کسب فناوری های جدید و به دست آوردن موقعیت های اجتماعی خوب هستند و بنابراین برای محیط زیست سرمایه گذاری می کنند تا از محیط زیست حاصل خیز بتوانند ایده های جدیدی را کسب نمایند.

دولت سوئد، روی فناوری های تحقیق و توسعه، سرمایه گذاری زیادی کرده است و آن را در تمام ایالت ها گسترش داده است. خلق ایده و نوآوری های جدید، باعث شده است تا سوئد تبدیل به کشوری صلح جو شود و امنیت در بالاترین بخش فعالیت ها شده است. نوآوری های جدید در سوئد را می توان در اسپاتیفای و اسکایپ ، مشاهده نمود.

شاید برایتان جالب توجه باشد که پیش از ورود به سوئد، چند نکته در مورد سوئد، و بومیان ساکن سوئد بدانید.

نکته اول این که، سوئدی ها علاقه فوق العاده ای به قهوه دارند.

کمتر کسانی در سراسر جهان هستند که بیشتر از سوئدی ها ، در طول روز قهوه بنوشند. در سوئد، نوشیدن قهوه، تبدیل به سنتی شده است که به آن سنت فیکا fika  می گویند.

فیکا، به زبان سوئدی به معنای استراحت برای نوشیدن یک فنجان قهوه است که البته بیشتر از آن که به صرف نوشیدن قهوه تمرکز داشته باشد، متمرکز روی گسترش روابط اجتماعی است.

نوشیدن قهوه یک آداب اجتماعی در سوئد است.

سوئدی ها اصلا تمایل ندارند که واژه فیکا را به واژه دیگری ترجمه کنند. آن ها نمی خواهند که صرفا یک فنجان قهوه بنوشند و از طعم تلخی و شیرینی ترکیب شده در آن لذت ببرند. بلکه آن ها می خواهند با دوستان و آشنایان خود، فنجانی قهوه بنوشند و روابط اجتماعی خود را گسترش دهند و به گفت و شنود بپردازند.

فیکا، بسیار فراتر از یک فنجان قهوه است. فیکا یک پدیده کاملا اجتماعی است. فیکا مراسمی است که به صورت کاملا قانونی برگزار می شود و می توانید زمان خود را در کنار عزیزانتان و بهترین دوستانتان سپری کنید و با لذت هرچه تمام تر قهوه بنوشید.

فیکا را می توانید در هر زمانی انجام دهید چه در یک صبح ، چه بعد از ظهر. می توانید مراسم فیکا را در منزل انجام دهید، در محل کار یا در یک کافی شاپ.  همراهان شما در مراسم فیکا ، می توانند خانواده تان، دوستانتان باشند یا هرکسی که شما او را می شناسید. حتی می تواند این مراسم آن قدر برای سوئدی ها جذاب باشد که چندین بار در روز آن را برگزار نمایند.

استفاده از مواد قندی و شیرین، برای سوئدی ها امری حیاتی است . بنابراین در کنار قهوه ، معمولا از کوکی ، کیک یا هر ساندویچ دیگری نیز استفاده می شود. بنابراین شگفت انگیز نیست که بیشترین مشتریان قهوه و شیرینی جات در سراسر جهان، سوئدی ها هستند و بهترین قهوه وشیرینی را در منازل سوئدی ها ببینید.

نکته دیگر در خصوص زندگی سوئدی ها ابن است که بیشتر اوقات آنلاین هستند و اکثر فعالیت های روزمره خود را از طریق اینترنت انجام می دهند.

از داروخانه تا اداره مالیات گرفته تا خرید از یک فروشگاه خوارو بار فروشی ، به صورت انلاین و از طریق اینترنت در سوئد انجام می گیرد. می توانید اینترنتی بلیط تاکسی، اتوبوس یا کنسرت و تئاتر بخرید و هیچ نیازی نداریدکه حضور فیزیکی در این مکان ها داشته باشید.

نکته دیگری که می تواند به شما کمک کند این است که دانستن زبان سوئدی در سوئد، چندان ضرورتی ندارد. شما می توانید سالیان سال در سوئد زندگی کنید بدون این که حتی اندکی زبان سوئدی بدانید. در سوئد، زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم شناخته شده است و بسیاری از افراد به زبان انگلیسی صحبت می کنند. بنابراین دانستن زبان سوئدی در سوئد چندان ضرورتی ندارد. یادگیری زبان سوئدی، می تواند به عنوان یک چالش مطرح شود ولی هیچ نیازی نیست که وقت خود را بگذارید و این زبان را از صفر تا صد بیاموزید. ( البته در صورتی که علاقه دارید می توانید این زبان را بیاموزید. )

دوره های آموزشی زیادی برای تسهیل روابط اجتماعی و معاشرتی مهاجران، در سوئد بر گزار می شود و شما می توانید در این دوره های کارگاهی شرکت کنید و مهارت های اجتماعی خود را برای زندگی ، کار و تحصیل در سوئد، ارتقا بخشید.

خلاقیت در سوئد، حرف اول را می زند. زمانی که شما تصمیم می گیرید تا در سوئد، به ادامه تحصیل بپردازید، ترغیب می شوید تا مستقل فکر کنید و خلاقانه تصمیم بگیرید. شما می توانید قابلیت های خود را ارتقا بخشید و اطلاعات را ارزیابی نمایید. ما در جست و جوی ارائه چشم اندازهای جدید هستیم و در سوئد می توانیم چشم اندازهای جدید را به دست آوریم.

شما می توانید در سوئد، آزادانه و خلاقانه فکر کنید چون طبیعت سوئد و شرایط جامعه شناسی حاکم بر سوئد، چندان رسمی نبوده و از سلسله مراتب خاصی تبعیت نمی نماید. بنابراین هرکسی ترغیب می شود تا در ایده ها و نظرات خاص شرکت نماید.

استقلال در فکر و اندیشه  باعث می شود که هر کسی بتواند جرات اظهار نظر در جامعه ای مثل سوئد را داشته باشد و این قانون در دانشگاه ها و دانشکده های سوئد نیز وجود دارد. و دانشجویان می توانند با آزادی بیان هرچه تمام تر، به ارائه عقاید، تفکرات، اندیشه ها و نظرات خود در خصوص مباحث مختلف بپردازند.

سوئد، در خلاقیت و نوآوری نقش رهبر و پیشتاز را دارد و پیشگامان عرصه خلاقیت می توانند در این زمینه به بهترین نحو گام بردارند. لیستی از نوآوری های در حال تغییر وابتکار بیان می دارد که کسانی که در سوئد مشغول اشتغال به کار و تحصیل هستند همواره در پی برقراری صلح در سراسر جهان بوده و این نگرش و انگیزه را می توان در سرویس های موسیقی و نرم افزارهای ساخت سوئد نیز مشاهده نمود.

نکته بعدی در خصوص سوئد، این است که دوره های کارگاهی شغلی یا تحصیلی که در شهرهای مختلف سوئد تشکیل می شود، دانشجویان و کلا شرکت کنندگان را به چالش می کشاند. همانطور که می دانیم، سوئد تاریخچه ی غرور آفرینی در مورد مسائل دانشگاهی و آکادمیک دارد . علی رغم جمعیت کم افراد بومی سوئدی، سوئد تبدیل به کشوری شده است که بهترین دانشگاه های جهان را دارد. سیستم آموزشی پیشرفته تر در سوئد به عنوان بهترین دانشگاه در سراسر جهان، ترتیب بندی شده است و چند دانشگاه در سوئد وجود دارد که توسط فرایندهای آموزشی Times higher رده بندی شده اند و رده بندی های دانشگاهی در سراسر جهان را در اینترنت مشاهده می کنیم و می بینیم که دانشگاه های سوئد در بالاترین رده بندی های مختلف چه از نظر آموزشی وچه از نظر مسابقات و جوایز نوبل ، قرار گرفته است.

در سوئد، شما می بایست تمرکز فوق العاده ای روی قوانین و مقررات داشته باشید و اطلاعات خود را در زمینه های مختلف می بایست افزایش دهید.

هیچ دانشگاهی بیشتر از دانشگاه سوئد، برنده جایزه نوبل نشده است. دانشجویان و همین طور افراد مشغول به کار در سوئد، ملزم هستند که از تمام قواعد و مقررات و پرستیژ آکادمیک حاکم بر سوئد تبعیت نمایند و از رهیافت های ارائه شده توسط دولت سوئد به هیچ عنوان سرپیچی نکنند.

در این بخش، ما بیان می کنیم که شما می بایست به عنوان یک دانشجو، ملزم به رعایت آداب و سنن حاکم بر مباحث آکادمیکی سوئد هستید. انتظار نداشته باشید که بتوایند با سرپیچی از قوانین و مقررات موجود در سوئد، بتوانید با شادی و موفقیت، در سوئد زندگی کنید. شما ممکن است در زمان ارتباط با همکلاسان و همکاران خود چه در محیط تحصیل و چه در محیط کار، با مشکلاتی رو به رو شوید و دچار چالش باشید. بنابراین بهتر است به صورت کاملا آگاهانه، فکر کنید و تصمیم بگیرید و فرایندهای تحصیلی و آموزشی خود را در دست گرفته و به این ترتیب به بهترین نحو، شغل یا تحصیل خود را مدیریت نمایید.

دانشگاه های سوئد، تطابق بسیار خوبی با نیازهای مختلف دانشجویان بین المللی دارد به این معنا که دانشگاه های سوئد به گونه ای ترتیب داده شده اند که قادر هستند تمام نیازهای دانشجویان بین المللی را پوشش دهند و همین امر نیز یکی دیگر از نکات بسیار حائز اهمیتی است که باعث می شود سوئد، در صدر دانشگاه های جهان قرار گیرد و از جمله تاپ ترین دانشگاه ها به حساب آید.

همین که زبان انگلیسی، تبدیل به دومین زبان رسمی در کشور سوئد شده است و شما با دانستن زبان انگلیسی به راحتی می توانید تعاملات اجتماعی خود را چه در سطح شهر و چه در محیط کلاس و یا محیط کار، انجام دهید، نشان می دهد که تا چه میزان تمرکز دولت سوئد روی دانشجویان و کلا افراد بین المللی است.

همانطور که گفته شد تمرکز روی ساخت یک محیط زیست پایدار، یکی از مهم ترین مباحث چالش برانگیز برای دولت سوئد و افراد صاحب نظر در سوئد است. اگر شما فردی هستید که در مورد توسعه پایدار در سوئد، و همین طور دستیابی به طبیعت سبز، نگران هستید، بهترین گزینه برای اقامت و تحصیل و کار، این است که سوئد را انتخاب کنید.

موضوعات مربوط به محیط زیست، بیشترین اولویت را در دولت سوئد دارد. کشورهای پایدار از نظر محیط زیست نیز در سوئد، مورد اهمیت بوده و بنابراین مسائل مربوط به توسعه انرژی تجدید پذیر نیز بسیار قابل اهمیت بوده است.

تا سال 2040، 100 درصد تمرکز دولت سوئد روی توسعه و تولید انرژی تجدید پذیر است.

مباحث مربوط به محیط زیست و توسعه پایدار، بخش لاینفکی از همه جنبه های زندگی در سوئد را تشکیل می دهد و همین طور آموزش را نیز تحت الشعاع قرار می دهد. تحصیل در سوئد، به شما این امکان را می دهد که در مورد محیط زیست به تجربیات فوق العاده ای دست یابید و این تجربیات و دستور العمل ها را برای توسعه پایدار محیط زیست در جامعه و کشور زادگاه خود نیز به کار برید.

چندان سخت نیست که بدانید چرا دولت سوئد و صاحب نظران سوئد، تا این حد روی حفاظت از محیط زیست حساس هستند. پیش از این، سوئد، منطقه ای بوده است که علی رغم داشتن پوشش های جنگلی قوی، سواحل جذاب وزیبا و کوه های پوشیده شده از برف، برای افراد دارای مشکل تنفسی چندان مناسب نبوده و تهویه چندان فوق العاده ای نداشته است. 29 پارک و نزدیک به 4000 جنگل طبیعی در سوئد وجود دارد که به شما امکان انجام ورزش هایی مثل اسکی، هاکی، ماهیگیری، شنا و کوه نوردی را فراهم می آورد. بنابراین همواره ، می بایست سوئدی ها در تلاش باشند تا محیط زیست را به بهترین نحو حفظ کنند تا از امکانات موجود در محیط زیست بهترین استفاده را نمایند و در فضای سالم نفس بکشند و استنشاق کنند.

در سوئد، علی رغم  وجود ملیت ها و نژادهای مختلف، در جامعه سوئد، مساوات و عدالت مشاهده می شود.

جامعه سوئد به عنوان جامعه ای شناخته شده است که عدالت و مساوات در آن حرف اول را می زند و در خصوص تساوی جنسیتی بالاترین کشور در سطح جهان به شمار می آید.

اعتقاد بر این است که هر کسی ارزش های خاصی را برای زندگی در سوئد دارد و رهیافت های متفعددی در سوئد بیان می شود که در فرایندهای تصمیم گیری تحصیلی و شغلی به شما کمک می کند. در طول دوره تحصیل یا کار ، شما یاد خواهید گرفت که چگونه علایق مختلف خود را مدیریت کنید و به همه آن ها دست یابید.  نیازها و ایده های شما بیان گر این است که شما در چه زمینه هایی قادر به شکوفایی هستید و این که شما در تلاش باشید تا به ایده ها و نظرات خود برسید، نشان می دهد که تا چه حد تمایل دارید که بهترین و موثرترین فرد در زمینه شغلی یا تحصیلی خود باشید و بدین ترتیب با گسترش ایده های مورد علاقه خود می توانید مسائل پیچیده را حل کنید و از فعالیت های تیمی بهره گیرید. مهارت های حیاتی برای شغل شما، اگر به صورت تیمی و در کارهای گروهی حل شود، بیشترین راندمان را خواهد داشت و گسترش کارهای تیمی در فرهنگ سوئد، یک هنجار فوق العاده به شمار می آید.

شما با تحصیل در سوئد، می توانید مهارت هایی را بیاموزید که قادر باشید تا مشاغل فوق العاده ای را در هر نقطه ای از جهان، بر عهده بگیرید و به خوبی در آن شغل بدرخشید.

مهمترین چیزی که شما در شغل خود انتظار دارید چیست؟ چه چیزی باعث می شود که شما در شغل خود موفق شوید و به عنوان بهترین کارمند ، بدرخشید؟

طبق مطالعات انجام شده در خصوص فرایندهای شغلی در سطح جهان، خلاقیت ، در امور شغلی حرف اول را می زند. خلاقیت، دقیق ترین شاخص و فاکتور تعیین کننده برای موفقیت شغلی است و از همین رو، موسسات شغلی در سوئد نیز بیشترین تمرکز را روی گسترش خلاقیت در میان افراد و دانشجویان دارند و در این میان هیچ تمایزی را در میان دانشجویان بومی سوئد، دانشجویان ناحیه اسکاندیناوی، دانشجویان قاره اروپا و یا دانشجویان ملل دیگر، قائل نیستند. موسسات آموزش عالی در سوئد، در تلاش هستند تا به بهترین نحو، ابتکار، خلاقیت و نوآوری را در میان دانشجویان نهادینه نمایند و با تلاش و پشتکار خود، و با زمینه ای که دولت و فدرال سوئد فراهم نموده است، بتوانند به ایده ها و نگرش های ذهنی خود به بهترین نحو جامه عمل بپوشانند.

تقاضا برای کسب مهارت همواره در سراسر جهان وجود داشته است. به عبارتی در بسیاری از موسسات شغلی و کارآفرینی در سراسر دنیا، بیش از آنکه مدرک و سابقه تحصیلی مد نظر کارفرمایان باشد، مهارت ، فاکتور تعیین کننده برای به دست آوردن شغل دلخواه است و فردی می تواند به صورت کاملا پایا و مداوم در یک شغل مورد علاقه خود مشغول به فعالیت شوند، که مهارت های مربوطه را در خود گسترش دهند و به عبارتی کارفرما نتواند فردی با مهارت کارمند مربوطه را پیدا کند و در موقعیت شغلی از وی استفاده نماید.

در موسسات آکادمیک و دانشگاهی سوئد، شما یاد می گیرید که چگونه آموزش های عملی و نظری را با هم در آمیزید و به بهترین نحو ، خلاقیت خود را نیز با آن ترکیب نمایید و معجونی به دست آورید که حاصل از مهارت فکری و ذهنی و عملی شما است وپس از آن این معجون را در صنعت به ظهور می رسانید.

موقعیت های گسترده ای وجود دارد که شما می توانید در دوره های مربوط به کسب مهارت در سوئد شرکت نمایید، و مهارت های خود را در زمینه تحصیلی مربوطه، افزایش دهید.

بسیاری از مدارک تحصیلی که در دانشگاه های سوئد به دانشجویان اعطا می شود، بدون دوره انترنی و کارآموزی نیست. همواره برای هر رشته ای که شما یک مدرک می گیرید و به خود می بالید که از یکی از دانشگاه های سوئد، فارغ التحصیل شده اید، می بایست دوره های انترنی را گذرانده باشید و تجربیات دنیای واقعی و دنیای حرفه ای را نیز به سابقه تحصیلی خود بیافزایید. از این رو پس از فارغ التحصیلی و زمانی که به دنبال یافتن بهترین موقعیت شغلی هستید، می توانید در کنار ارائه مدرک تحصیلی، گواهی انترنی یا کارآموزی را نیز ارائه دهید و به این ترتیب کارفرمای شما خواهد دانست که شما تا چه حد در این زمینه توانایی دارید و مهارت های خود را تا چه میزان گسترده کرده اید. بنابراین ، کار فرما شما را در صدر گزینه های انتخاب پرسنل خود قرار می دهد و شانس این را دارید که برای آن موقعیت شغلی انتخاب شوید. اگر شما به تحقیق و توسعه علاقه داشته باشید، سوئد می تواند بهترین راهکار را به شما ارائه بدهد و مراجعی را به شما معرفی نماید که بتوانید به راحتی فرایندهای تحقیقاتی خود را انجام دهید و در زمینه تحقیق و پژوهش ، به درجه استادی برسید. در زمینه تحقیق و پژوهش، در دانشگاه های سوئد، هیچ مانعی وجود ندارد.

واقعیت این است که سوئد، کشوری است که افراد چند ملیتی  زیادی در این کشور مشغول به تحصیل و کار هستند. شما می بایست پس از تحصیل در سوئد ، درصدد باشید تا در زمینه تحصیلی خود، تجربه شغلی نیز کسب نمایید تا بتوانید مجوز شغلی کسب نمایید و از زندگی تحصیلی و شغلی خود لذت ببرید و تعادلی میان زندگی شغلی و تحصیلی خود ایجاد نمایید. در اصل شهرت سوئد، به همین دلیل است.

زندگی بین المللی در سوئد، مدل خاصی از زندگی است که مورد پسند دانشجویان است. سوئد محیطی سبز رنگ و خلاقانه است. پیش از آنکه برای تحصیل در سوئد، تصمیم بگیرید می بایست موضوعات زیر را به صورت برجسته بررسی نمایید.

زبان انگلیسی را در خود تقویت نمایید. سوئد معمولا بالاترین رده بندی را در سطح جهان دارد و بنابراین نیازی نیست که دانشجویان غیر بومی، به اندازه دانشجویان بومی، در زبان سوئدی مسلط باشند و زبان انگلیسی کفایت می کند. ولی بایست در تلاش باشید تا زبان انگلیسی را به بهترین نحو در خود تقویت نمایید. به این معنا که شما برای تحصیل در سوئد، اصلا نیازی به دانستن زبان سوئدی ندارد.

حمل و نقل عمومی در سوئد بسیار گسترده است و به بهترین نحو کار می کند. شبکه های گسترده حمل و نقل در سوئد، شامل اتوبوس ، قطار، مترو، کشتی ، هواپیما است و امکان حمل و نقل رایگان نیز فراهم است.

دانشجویان بین المللی می توانند به بهترین نحو در سوئد کار کنند. تحصیل در سوئد، بیشترین اولویت را دارد هیچ محدودیت قانونی برای  ساعات تحصیل دانشجویان بین المللی وجود ندارد و دانشجویان بین المللی قادر هستند در کنار تحصیل، به کار نیز مشغول باشند. پس از تکمیل روش های مطالعاتی خود می توانید برای درخواست اقامت دائم در سوئد، اپلای نمایید و به مدت شش ماه ، در سوئد کار کنید و مجوز اقامت را نیز داشته باشید. اگر شما می خواهید که در سوئد، مشغول به کار باشید ، دانستن زبان سوئدی بسیار اهمیت دارد و می بایست برای این که در شغل مورد نظر خود به صورت پایا مشغول باشید و نگرانی از دست دادن شغل خود را نداشته باشید، باید به صورت تخصصی زبان سوئدی را فرا بگیرید. به عبارتی برای تحصیل، زبان انگلیسی کفایت می کند ولی برای شغل، نیاز است که زبان سوئدی را نیز بیاموزید.

سوئد، کشوری بسیار تمیز و پاک است و امنیت فوق العاده ای دارد. استانداردهای زندگی در سوئد، بسیار بالا است. به راحتی می توانید زندگی در سوئد را با استانداردهای خود ، در آمیزید و تجربیات شغلی و تحصیلی خود را در سوئد ارتقا بخشید. به این ترتیب می توانید چه در زمانی که تصمیم می گیرید به شهر و وطن خود بازگردید ، و چه در صورتی که تصمیم بگیرید در سوئد مشغول کار و زندگی شوید، این تجربیات تحصیلی به کمک شما خواهد آمد و می توانید معیارها و ایده های خود را به بهترین نحو سازمان دهی کنید و رویاهای خود را در سوئد، دنبال نمایید. 


با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری
 


 

   
   
   
  آدرس دفتر مرکزی : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک جنب بانک سامان پلاک 2475 واحد 7 تلفن : 02188322111
  طراحی و پیاده سازی :